Co wybrać jeśli nie CMUJ

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: Blade7 »

Hej
W tym roku pisałem maturę (pierwszy raz), wybrałem matematyke P, chemie R i biologie R. Szacuję, że będę miał ok 270 pkt sumując wyniki procentowe.
Wybieram się na CMUJ, ale jeśli rzeczywiście będzie taki wynik to mogę się nie dostać, zatem potrzebuję planu B.
I tutaj moje pytanie: gdzie się zapisać oprócz CMUJ biorąc pod uwagę to że nie mam napisanej fizyki i że oczekuję na studia na odpowiednio wysokim poziomie? Dodam że mieszkam 100km od Krakowa na południe.
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: daftpunk »

Mozesz chyba z tymi wynikami dostac sie na kazda uczelnie trzyprzedmiotowa. Wum jest spoko (polecam hehe), w lodzi tez ponoc jest fajnie. Ale na dwuprzedmiotowe tez startuj, to lekarski, wszedzie jest wysoki poziom

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: randomlogin »

Blade7 pisze:oczekuję na studia na odpowiednio wysokim poziomie?
Tak szczerze, to nie masz zadnego pojecia o czym mowisz, nie? Gdziestam kolacze jakas obiegowa opinia, ze CMUJ to dobry poziom, i z niego to juz mozna tylko rownac w dol - ale tak poza tym nie masz nic konkretnego zeby sprecyzowac swoje preferencje?
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: daftpunk »

randomlogin, ale dowaliles:P ale w sumie masz racje z tym ze wiekszkosc ludzi nie wie jaki jest poziom bo i skad ma to wiedziec.

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: ryniofit8000 »

daftpunk pisze:Mozesz chyba z tymi wynikami dostac sie na kazda uczelnie trzyprzedmiotowa. Wum jest spoko (polecam hehe), w lodzi tez ponoc jest fajnie. Ale na dwuprzedmiotowe tez startuj, to lekarski, wszedzie jest wysoki poziom

Łódź też jest dwuprzedmiotowa
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: Blade7 »

[at] Biorę pod uwagę wiele czynników: przystępność profesorów, koszty życia w mieście, odległość od rodziny.
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: daftpunk »

ryniofit8000 pisze:
daftpunk pisze:Mozesz chyba z tymi wynikami dostac sie na kazda uczelnie trzyprzedmiotowa. Wum jest spoko (polecam hehe), w lodzi tez ponoc jest fajnie. Ale na dwuprzedmiotowe tez startuj, to lekarski, wszedzie jest wysoki poziom

Łódź też jest dwuprzedmiotowa
Aaa fakt, od tego roku to tam bez bioli mozna sie nawet dostac. Moj blad

Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: daftpunk »

Blade7 pisze:[at] Biorę pod uwagę wiele czynników: przystępność profesorów, koszty życia w mieście, odległość od rodziny.
Nie wiesz jaka jest przystepnosc profesorow XD XD poza tym na leku i tak kazdy uczy sie sam, nikt ci niczego nie wytlumaczy

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: randomlogin »

Blade7 pisze:[at] Biorę pod uwagę wiele czynników: przystępność profesorów, koszty życia w mieście, odległość od rodziny.
No ja rozumiem, koszty zycia jasne - choc akurat te sa stosunkowo spore niestety, odleglosc jasne, to oczywisty czynnik. Ja sie zastanawiam skad pomysl - akurat u ciebie - ze CMUJ to wysoki poziom. Tak samo nie rozumiem pojecia przystepnosc profesorow i jak to z kolei ma sie do wspomnianego poziomu.
daftpunk pisze:poza tym na leku i tak kazdy uczy sie sam, nikt ci niczego nie wytlumaczy
Tak?
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: bioman »

randomlogin, wiadomo, że dla ciebie i innych osob na lekarskim, poziom na danych uczelniach nie jest taki oczywisty, ale zwykły maturzysta, potencjalny przyszly student, słyszy glownie chwalebne pieśni o własnie tych uczelniach - CMUJ, WUM
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: Blade7 »

randomlogin pisze:
Blade7 pisze:[at] Biorę pod uwagę wiele czynników: przystępność profesorów, koszty życia w mieście, odległość od rodziny.
No ja rozumiem, koszty zycia jasne - choc akurat te sa stosunkowo spore niestety, odleglosc jasne, to oczywisty czynnik. Ja sie zastanawiam skad pomysl - akurat u ciebie - ze CMUJ to wysoki poziom. Tak samo nie rozumiem pojecia przystepnosc profesorow i jak to z kolei ma sie do wspomnianego poziomu.
"Przystępność czyli podejście do studentów, umiejętności przekazywania wiedzy, utrudnianie zaliczeń, itd.
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: Blade7 »

bioman pisze:randomlogin, wiadomo, że dla ciebie i innych osob na lekarskim, poziom na danych uczelniach nie jest taki oczywisty, ale zwykły maturzysta, potencjalny przyszly student, słyszy glownie chwalebne pieśni o własnie tych uczelniach - CMUJ, WUM
Mniej więcej, dlatego pytamD
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: randomlogin »

Blade7 pisze:"Przystępność czyli podejście do studentów, umiejętności przekazywania wiedzy, utrudnianie zaliczeń, itd.
Tylko tutaj twoj kontakt z profesorami jest dosc minimalny. Wyklad jak to wyklad, jest forma raczej jednostronna, wiec i to przekazywanie wiedzy nie jest takie istotne i takie zroznicowane, wiecej zalezy od asystentow. Tym bardziej, ze badzmy szczerzy, kto na wyklady chodzi.
I serio - jak nawet nie wiesz o co pytasz, to idz niemalze gdziekolwiek. Nie dlatego, ze chce byc zlosliwy, tylko jak nie wiesz gdzie szukac roznic, to ich nie znajdziesz. Lekarza z ciebie zrobia tak czy inaczej. Z pobliskich alternatyw Mordor dlugo mial zly PR, i z tego co wiem nie bez powodu, ale moi znajomi to juz przez te poczatkowe etapy przeszli dawno temu, z pierwszej reki swiezych informacji o tamtejszym leku nie mam - patrzac po forum, chyba sie jednak pozmienialo in plus.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości