Obniżanie potencjału REDOX

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
nyq20
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2014, o 20:21

Obniżanie potencjału REDOX

Post autor: nyq20 »

Cześć, chciałbym się dowiedzieć czy ma ktoś wiedzę jak zachowuje się wskaźnik redox w zamkniętej butelce. Załóżmy, że zjonizowaną wodę o współczynniku redox -800mV przeleję do butelki plastikowej lub szklanej o pojemności od 1l do 2l i mocno oraz szczelnie zakręcę. Dodam, że woda przechowywana byłaby w warunkach pokojowych (temperatura około 18-20 stopni, średnie zaciemnienie). Interesuje mnie jak w takich warunkach zachowuję się potencjał redox. Fajnie jeśli ktoś podzieliłby się wiedzą. Pozdrawiam
nyq20
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2014, o 20:21

Re: Obniżanie potencjału REDOX

Post autor: nyq20 »

Odświeżam, ponieważ bardzo zależy mi na tej informacji. Pozdrawiam
mmmichal
Posty: 95
Rejestracja: 11 lis 2013, o 09:57

Re: Obniżanie potencjału REDOX

Post autor: mmmichal »

Obawiam się, że na tak zadane pytanie nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć. Napisz konkretniej o co chodzi: co to za roztwór i jaki jest cel czy też powód Twoich działań.

Nawet nie wiadomo, czy interesuje Cię zachowanie wskaźnika redoks jako takiego (np. jego trwałość) czy ewentualne zmiany potencjału redoks (a wskaźnik ma je tylko wskazywać i zakładamy, że jest wystarczająco trwały i odpowiedni dla roztworu).

Jest wiele czynników, które mogą powodować zmiany potencjału redoks: uwalnianie się z roztworu tlenu i innych lotnych składników, działanie bakterii itp. Nawet jak roztwór sporządzisz z destylowanej wody, to może w nim zachodzić hydroliza, albo coś się zalęgnąć. Ale czy chodzi Ci o to, żeby uzyskać roztwór o stałym potencjale, czy tylko chcesz wiedzieć jak się on będzie zmieniał?

I co to w ogóle jest „zjonizowana woda”? Woda, do której dodano jonów? Czyli na przykład roztwór jakiejś soli? Zgaduję, że raczej chodzi o wodę, którą poddano elektrolizie dosypując uprzednio jakiegoś elektrolitu (obstawiam NaCl)?

A woda była skąd? Destylowana, z kranu, z kałuży, z basenu, z akwarium?

Na prawdę różne rzeczy mogą się dziać w roztworach w zależności ich składu i od okoliczności ich sporządzenia, więc musisz podać więcej szczegółów na temat zawartości swojej tajemniczej butelki.
nyq20
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2014, o 20:21

Re: Obniżanie potencjału REDOX

Post autor: nyq20 »

Dzięki za zainteresowanie. Chodzi o wodę, która byłaby przefiltrowana przez filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem. Chodzi mi dokładnie o trwałość wskaźnika redoks o to jak będzie się zachowywał w czasie. Mając na myśli wodę zjonizowaną chodzi mi o taką którą poddano działaniom urządzenia do jonizacji wody.
dodam, że woda byłaby alkaliczna pH 9.
Podsumowując, woda z filtra odwróconej osmozy poddana działaniom urządzenia do jonizacji wody z pH 9 i przelana do butelki 1,5l. Interesuje mnie jak w takiej sytuacji zachowa się wskaźnik redoks w perspektywie dłuższego czasu. Woda przechowywana w zaciemnionym i dość chłodnym miejscu.
Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam.
nyq20
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2014, o 20:21

Re: Obniżanie potencjału REDOX

Post autor: nyq20 »

Witam, czy na podstawie powyższego może mi ktoś odpowiedzieć na zadane pytanie? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości