Opłaty za kolejny kierunek studiów, prośba o poradę

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Mi-lu
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2010, o 19:55

Opłaty za kolejny kierunek studiów, prośba o poradę

Post autor: Mi-lu »

Jestem w obecnej chwili na pierwszym roku kierunku lekarskiego, ale zastanawiam się nad zmianą studiów na farmację - nadal się waham. Pierwszy semestr mam zaliczony, walczę obecnie o drugi. Mam zamiar wziąść udział w rekrutacji na farmację. Jeśli by mi się nie udało zaliczyć drugiego semestru medycyny miałam zamiar po prostu zacząć pierwszy semestr farmacji od października, gdyby mi się udało miałam zamiar zdecydować we wrześniu i wykreślić się z listy studentów kierunku którego nie chcę kontynuuować.

Mam jednak pewne kłopoty jeśli chodzi o opłatę za kolejny/drugi kierunek studiów. Rozumiem, że w momencie przyjęcia na farmację liczy mi się ona jako równoczesny drugi kierunek nawet jeśli później zrezygnuje z medycyny. Ale jak wygląda kwestia płacenia w tym momencie? Płacę za całokształt kierunku, czy tylko za te dwa semsetry? Przyznam że jestem troszeczkę skonfundowana jeśli chodzi o przepisy, bo co czytam to inna interpretacja.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Opłaty za kolejny kierunek studiów, prośba o poradę

Post autor: wsedek »

Nie moja sprawa, ale wydaje mi się, że przejście z leku na farmę jest strzałem w stopę.

To kwestia ile punktów ECTS zostało wykorzystane.

Dieselman
Posty: 11
Rejestracja: 9 sie 2013, o 16:19

Re: Opłaty za kolejny kierunek studiów, prośba o poradę

Post autor: Dieselman »

To ja się podłacze do tematu, żeby nie zakładać nowego. Moja sytuacja w ten sposób, że zaliczyłem cały pierwszy semestr, po czym w drugim podchodziłem do egzaminów, ale żadnego nie zaliczyłem, chodzi o to czy jeśli dostanę się na inny kierunek to muszę płacić za pierwszy semestr już na nowym kierunku czy za cały rok czy nie musze płacić w ogóle, no i co mam wpisać w oświadczeniu o ECTSach czy tylko, ze wykorzystałem pule za jeden semestr czy jak to wyglada?
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości