Witowski 2015 a 2014

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
[mad]
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2014, o 17:50

Witowski 2015 a 2014

Post autor: [mad] »

czy ktoś może miał okazję porównać zbiory zadań do matury 2015 Witowskiego z biologii i/lub chemii ze starszymi?
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: pawelsl »

Jeśli chodzi Ci o tegoroczne zbiory to je mam. Podstawowa różnica jest taka, że się rozrósł do trzech tomów. Trochę się zastanawiam czy na pewno tędy droga, czy rozwiązywanie na ilość to dobra taktyka, bo sporo tych zadań jest na poziomie matury podstawowej. Nie wiem czy ten zbiór nie idzie ku gorszemu, ale w tym ogromie zadań jest też wiele ciekawych i dużo uczących.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: pawelsl »

Przepraszam, już widzę, że są jeszcze nowsze Witowskie". Niestety nic o nich zatem nie wiem.
Awatar użytkownika
morula
Posty: 33
Rejestracja: 26 maja 2013, o 10:41

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: morula »

Wydaje mi się, że nie ma żadnej różnicy. Jak w 2013 wyszły te zbiory Witowskiego przygotowujące do matury 2014 to pisał, że przygotowują one pod maturę w 2014 ale również książki są całkowicie dostosowane do nowej matury 2015. Więc na pewno nie ma kolosalnych różnic.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Spoko, witek niedługo wypuści 4 cześciowe zbiory, aby więcej zarobić na biednych maturzystach. Poza tym książki aż roją się od błędów. Mój ulubiony:
W styczniu 2010 roku opublikowano wyniki badań polskich paleontologów, którzy odkryli
skamieniałości i odciski stóp tetrapodów (uznawanych za przodków kręgowców lądowych),
starszych o około 18 milionów lat od najstarszych tego typu skamieniałości, znanych
w nauce. Powszechnie uważa się, że tetrapody wyewoluowały z ryb poprzez stadium
przejściowe w postaci elpistostegidów (grupa kopalnych ryb trzonopłetwych). Przedstawiciel
tych zwierząt posiadał płetwy piersiowe, które zginały się w połowie, umożliwiając mu
czołganie się na lądzie. Polskie znalezisko jest starsze od skamieniałości elpistostegidów
o około 10 milionów lat.

Czy w świetle przedstawionych informacji można uznać elpistostegidy za przodków
tetrapodów? Swoją opinię uzasadnij jednym argumentem.

Oczywiście prawidłowa odpowiedź to NIE. Witek jednak zaparcie pisze TAK i dodatkowo to uzasadnia.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: Alra »

Moim zdaniem nie warto przepłacać i kupować nowych. Nie ma żadnych korelacji pomiędzy korzystaniem z najnowszego zbioru Witka i wynikiem na maturze d. W mojej klasie każdy miał z innego rocznika i ci ze starszymi na tym nie stracili.

Edit: Doprecyzuję, że chodzi o chemię.
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: kuszumai »

Ale w tych 3-tomowych jest tylko więcej zadań czy pododawał jakieś wyjaśnienia, coś w stylu mini vademecum? Mam wydanie z 2012, popisane ołówkiem, a po tym długopisem i się tak zastanawiam czy inwestować w nowy czy ogarnąć się ze swoimi bazgrołami.

Do trzech razy sztuka, zrobię w końcu Pazdro.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: PrzebiegłyJeż »

kuszumai pisze:Ale w tych 3-tomowych jest tylko więcej zadań czy pododawał jakieś wyjaśnienia, coś w stylu mini vademecum? Mam wydanie z 2012, popisane ołówkiem, a po tym długopisem i się tak zastanawiam czy inwestować w nowy czy ogarnąć się ze swoimi bazgrołami.

Do trzech razy sztuka, zrobię w końcu Pazdro.
Ogarnij swoje bazgroły, jak to napisałeś
To że są 3 tomy oznacza, że zostawił więcej miejsca do pisania odpowiedzi.
michalpaszko
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2014, o 18:10

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: michalpaszko »

A ja mam nową biologię witka i muszę się wypowiedzieć. ta edycja z tego roku w porównaniu do ubiegłej to najprawdę już cudo. nie ma tych roznych dziwnych błedów w odpowiedziach, a za to jest mnóstwo pod nową maturę 2015, autorskich.
Jesli ktos sie zastanawia między najnowszym witkiem a starym to radziłbym zainwestować w nowy.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: pawelsl »

Nie wiem, ja w tym roku się uczyłem z Witkowskiego i zamiast kupować nowszego Witkowskiego wybiorę chyba Pazdro.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: Giardia Lamblia »

Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze:Oczywiście prawidłowa odpowiedź to NIE. Witek jednak zaparcie pisze TAK i dodatkowo to uzasadnia.
Z tego co kojarzę, w tym zadaniu zarówno odpowiedź TAK, jak i NIE - dobrze uargumentowana była zaliczana.

To jest zadanie z matury maj 2013 albo 2012.

Co nie zmienia faktu, że Witek biologiem nie jest i nie wychodzą mu zbiory z tego działu . Z chemią lepiej, ale tam też są błędy, czasem wynikające nie tyle z pośpiechu, co niewiedzy (pisanie o wiązaniu jonowym w TiCl4, związku w dodatku zupełnie niematuralnym).
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: Girion »

Był błąd nawet w zadaniu z matury (!) w witowskim
Idź Pan w ch** z takim zbiorem.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Witowski 2015 a 2014

Post autor: wsedek »

Jak dla mnie to zdzierstwo wołać ok 35zł za jeden tom tak bardzo niedopracowanych zbiorów -.-

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości