Podręcznik i zbiór zadań do samodzielnej nauki chemii

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Filip88
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2014, o 09:37

Podręcznik i zbiór zadań do samodzielnej nauki chemii

Post autor: Filip88 »

Witam, jestem tegorocznym maturzystą, planuję pójść na studia, które są związane z chemią, jednak przez gimnazjum oraz liceum nie przykładałem się zbytnio do tego przedmiotu (zwłaszcza w liceum).
Jednak mam teraz dużo czasu i chciałbym nadrobić swoje braki, aby mieć jakiekolwiek pojęcie o chemii idąc na studia
Jakie podręczniki oraz zbiory zadań polecilibyście, aby dobrze się przygotować? Nie ukrywam, że chciałbym zacząć od najbanalniejszych rzeczy (I klasa gimnazjum) i dokształcić się do poziomu licealnego - podstawowego. Zależałoby mi na podręczniku, gdzie wszystko byłoby fajnie wyjaśnione, podane przykłady itp. oraz zbiorze zadań z dużą ilością zadań oraz gotowymi rozwiązaniami.
Słyszałem o zbiorze Pazdro, jednak nie wiem od jakiego poziomu wiedzy powinno się go zacząć robić (a u mnie poziom wiedzy z chemii w chwili obecnej jest bardzo niski. Więc prawdopodobnie potrzebowałbym czegoś na poziomie gimnazjalnych, a potem przejść na poziom licealny Pazdro - o ile jest to dobry materiał do nauki).
Mam nadzieję, że dobry dział - z góry dziękuję za wszelką pomoc
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Podręcznik i zbiór zadań do samodzielnej nauki chemii

Post autor: Girion »

Polecam podręcznik Rożak cz. 1 i 2, a do chemii organicznej Danikiewicza.

Zbiór zadań z rozwiązaniami. hmm. polecam repetytorium Persony, są tam zadania z rozwiązaniami oraz Trener* PWN tam też są zadania z rozwiązaniami.

Co do poziomu, to może jakiś podręcznik do gimnazjum, nie wiem. Bo te podręczniki mają zadania z rozwiązaniami, ale jak masz zaległości z gimnazjum, to może warto sięgnąć po coś z gim., by nadrobić braki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości