Alternatywa z biologią i chemią

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
xyl
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:08

Alternatywa z biologią i chemią

Post autor: xyl »

Witam,
Skończyłem w tym roku LO, dokładniej mówiąc profil biol-chem-fiz, i miałem ambitny plan dostać się, a przynajmniej spróbować, na medycynę. No właśnie, jednak na planach się skończyło, ponieważ dzisiejsze wyniki odebrałem jak twarde zderzenie z betonem (chociaż po napisaniu odczuwałem, że nie poszło mi dobrze) - 50% z chemii i 70% z biologii.
I tutaj moje pytanie: co radzicie robić?
Zdaję sobie sprawę, że o medzie mogę sobie pomarzyć z takim wynikiem. Rozważałem też wcześniej pójście na weta albo na farmację, jednak te wyniki chyba też mi tego nie zapewnią. Alternatywą była też analityka medyczna albo biotechnologia (bardzo ciągnie mnie do pracy w laboratorium). Co polecacie? Zastanawiam się nad podwyższaniem wyników, jednak jakoś średnio ten pomysł mi podchodzi. Nie chcę czekać całego roku, a dodatkowo boję się, że o wiele lepiej mi nie pójdzie.
Awatar użytkownika
majkiwarszawa
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2013, o 22:37

Re: Alternatywa z biologią i chemią

Post autor: majkiwarszawa »

Byłam w podobnej sytuacji rok temu. Ja postanowiłam rok przeczekać i próbować ponownie - wstępnie mogę powiedzieć, że się udało. Jeśli naprawdę zależy Ci na lekarskim, to próbuj za rok - marzenia są po to, by do nich dążyć i je spełniać. Jeśli po głowie krąży Ci też analityka czy biotechnologia - spróbuj. Możesz pierwszy semestr postudiować, może akurat dojdziesz do pełnego przekonania, że to jest to albo jednak nie i przystąpisz do matury raz jeszcze. To tak moim skromnym zdaniem.
xyl
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:08

Re: Alternatywa z biologią i chemią

Post autor: xyl »

Dziękuję za odpowiedź . No właśnie ciągnie mnie do tej analityki albo biotechno. Bardzo bym chciał w jakimś laboratorium pracować, jednak zdaję sobie sprawę, że w Polsce różnie to z tym bywa . I zastanawiam się czy by mi moje wyniki starczyły na analitykę, bo na biotechnologię raczej tak (o ile nie jestem w błędzie).
Awatar użytkownika
majkiwarszawa
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2013, o 22:37

Re: Alternatywa z biologią i chemią

Post autor: majkiwarszawa »

Zawsze można podszkolić angielski czy niemiecki i spróbować w laboratorium gdzieś u sąsiadów. Przez pewien czas też myślałam o analityce, ale po cichu liczę na lekarski na WUMie, a jak nie, to chyba weta. Mogłabym robić wszystko i sama już nie wiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości