Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: biolog1994 »

Poprawiałem w tym roku maturę i zdobyłem w sumie 175 pkt, więc raczej dostanę się na lek tam gdzie składałem więc Lublin, Białystok i Warszawa (z matematyki w ubiegłym roku też miałem nie mało). Ale teraz mam problem, bo zupełnie nie wiem na które miasto się zdecydować. Oświećcie mnie w takim razie jak się studiuje lek w Białymstoku. Chodzi mi o podejście asystentów, atmosferę miasta i czy rzeczywiście jest tak, że wszędzie blisko?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: Agher »

Jeżeli chodzi o asystentów to poza naprawdę nielicznymi wyjątkami jest bardzo pozytywnie. Pomocni, zainteresowani, dobrze przygotowani.

Jeżeli chodzi o odległości to kilka klinik znajduje się poza centrum. Największy problem sprawia psychiatria - klinika znajduje się poza Białymstokiem - ale będzie w ciągu 2-3 lat przeniesiona do centrum, także ten problem raczej nowych roczników dotyczyć nie będzie. Poza tym kilka klinik jest w szpitalu na dojlidach, który jest poza centrum, ale jest do niego bardzo dobry dojazd. Dla przykładu: mieszkam około 15 minut wolnym spacerem od szpitala i szybciej dojeżdżałem na dojlidy niż pieszo dochodziłem do szpitala klinicznego. (p.s. mowa o dermatologii, pulmonologii, nefrologii i chorobach zakaźnych - łącznie jakieś 9 tygodni edukacji w całym toku studiów). Reszta jest w centrum.

Atmosfera miasta - już wiele na tym forum było napisane o Białymstoku (możesz poczytać inne tematy) i dużo zależy od tego czego oczekujesz. Białystok to 300 tysięczne miasto, więc Warszawy w nim na pewno nie znajdziesz. Ale nie jest to takie zadupie jak głoszą stereotypy o wschodzie. Jest medyk, uniwersytet, politechnika, mniejsze prywatne uczelnie, studentów jest dużo, czas jest gdzie spędzić czy to w mieście czy na obrzeżach. Polecam się po prostu samemu przekonać.
homin
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2014, o 19:45

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: homin »

Gratulacje za punktację. Zdecydowanie(może zdecydowanie to zbyt mocne słowo) odradzam Białystok. Zanim zacząłem studia zebrałem dokładny wywiad. Miałem wybór (177biol+chem)ale matmę też oczywiście zdałem dobrze. Pytałem, forumowałem", pytałem, pytałem. Ludzie mówili, że kadra nijaka, warunki średnie. Miasto dość fajne, ponoć sielsko-spokojne. Nic się nie dzieje, ale podobno jest postęp. Chociaż specjalnie na lekarskim nie będziesz miał czau na rozrywki. Jestem w Lublinie i bardzo się z tego cieszę. Polecam, zapraszam. Fajne miasto, , uczelnia bardzo na tak, ludzie super
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

[Link] Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: Trzyszcz »

Dopiero co był identyczny wątek.
gdzie-na-lek-vt58950.htm
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: Agher »

to widzę dużo doświadczenia ze studiowania tutaj masz

i tak przy okazji warto poszukać po forum, było już kilka takich tematów.


p.s.
Trzyszcz pisze:Dopiero co był identyczny wątek.
chyba równocześnie wysłaliśmy nasze posty, bo mi się nie wyświetliło nawet, że ktoś dopisał coś do wątku
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: Alra »

homin - zdecydowanie odradzasz, a przecież nawet nie zacząłeś tu studiować. .
Ja mam wybór w tym roku, ale już zdecydowałam, że idę na UMB. Mieszkam w Białymstoku od urodzenia, więc pewnie taka już moja wschodniopolska mentalność, bo lubię sielsko-spokojny klimat tego miasta ^^.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: Ganc Pomada »

Wiadomo, że każdy będzie chwalić swoją Alma Mater. Nikt nie będzie obiektywny w ocenie, ja również. homin zdecydowanie odradza Białystok tylko na podstawie opinii forumowiczów. Ja na żadnej innej uczelni nie studiowałem, więc nie będę ich odradzać.
Nie jestem z Podlasia, nie znałem Białegostoku. Po raz pierwszy byłem w tym mieście przy składaniu papierów. Nie robiłem żadnego wywiadu przed wyborem uczelni, wybrałem w ciemno i to była świetna decyzja. Każdy oczekuje od uczelni/miasta czego innego. Dla mnie Białystok jest w sam raz. Proponuję trochę odstawić na bok te forumowe dyskusje ludzi z różnych uczelni, bo można się tylko rozczarować. Z pewnością są przydatne, ale nie mogą być decydujące.
Może część osób się z tym nie zgodzić, ale myślę, że jakąkolwiek uczelnię wybierzesz to będziesz zadowolony. Mało jest ludzi, którzy są absolutnie niezadowoleni z wyboru.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: Medycyna Lwów »

Tylko czemu tak dużo ludzi przenosić sie próbuje do wawy choćby właśnie z Białegostoku czy Lublina -czemu praktycznie nie ma ludzi z Gdańska czy poznania chcących zmieniać uczelnie ?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: randomlogin »

Bo maja blisko na WUM, ale sie nie dostali, wiec poszli do pobliskiego miasta z nizszym progiem i z planem przeniesienia, ktory po prostu realizuja?
Nie wiem oczywiscie, bo nie znsm tych przypadkow, ale to takie przykladowe wyjasnienie.

aleCzak
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2012, o 22:12

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: aleCzak »

Skończyłem właśnie I rok w Białym i zgadzam sie z opinią przedmówcy.
Mieszkam w wawie i to jest jedyny powód chęci przeniesienia sie na supermegaelitarny i prestiżowy wum
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: Medycyna Lwów »

Z osób które sie przenosiły do mojej grupy a w ciagu 6lat ich trochę było to nikt nie był z wawy -na buły osoby mieszkające czy w lbn czy w białym -wiec to bardzo względne widać

homin
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2014, o 19:45

Re: Dlaczego warto studiować medycynę w Białymstoku?

Post autor: homin »

Witam
Widzę, że burza nie tylko za oknem. Nie chciałem nikogo obrazić. Jeśli do tego doszło przepraszam. Będę chwalił Lublin, bo tu studiuję, podoba mi się tu i nigdy nie miałem zamiaru się stąd przenosić. Po prostu. Medyków z Białego znam a zdania o tamtejszej uczelni są podzielone. Jak pewnie o każdej. Lublin jest ekstra. To wszystko.
Pozdr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości