Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
applefan
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2014, o 16:25

Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: applefan »

Witam , w tym roku startuję na lekarski do : Białego/Wa-wy/ Łodzi. Z dostaniem się nie będzie problemu. Jednak kompletnie nie wiem którą uczelnie wybrać.
Do Białego mam : - najbliżej i nie miałbym problemów z mieszkaniem
Do Wawy : - mam ok.150 km ,więc odległość mi pasuje , lubię duże miasta i podoba mi się Wa-wa , prestiżowa uczelnia
Do Łodzi : - w sumie mam najdalej ,ale dla mnie nie jest to chyba żaden problem. I teraz pojawia się pytanie : czy warto iść do Wa-wy gdzie będzie mi z tych wszystkich miast najdrożej i podobno jest się najciężej tam utrzymać na studiach ( i pod względem finansowym i naukowym) ? Czy może wybrać uczelnię gdzie jest mniejszy stres ( Białystok ) i miasto ,które będzie tańsze ? Chciałbym się dowiedzieć też trochę o Łodzi np : ile jest terminów ,w których można poprawiać egzamin? jak jest z kołami naukowymi i możliwościami wyjazdu zagranicą np: Erasmus? i czy wszystko jest w jednym miejscu ,czy porozrzucane po mieście? oraz czy po skończonych studiach np w Białymstoku ,mógłbym robić specjalizacje w Wa-wie? i ostatnie pytanie : czy jeżeli po studiach chciałbym wyjechac za granicę to czy po któreś z tych uczelni będzie to łatwiejsze? Z góry dziękuję.
Paulutka24
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2014, o 10:55

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: Paulutka24 »

dołączam się również do pytania. U mnie sprawa wygląda tak, że waham się pomiędzy Warszawą a Wrocławiem. Do obu uczelni mam jednakowo daleko, Warszawa kusi mnie ze względu na prestiż uczelni i czołowe miejsce w rankingu, jednak o Wrocławiu marzyłam przez całą klasę maturalną.

mętlik o głowie
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: rozekkwidzyn »

Myślę że nikt na tym forum nie będzie w stanie na te pytania odpowiedzieć rzetelnie, bo nikt nie studiował jednocześnie w Wawie, Łodzi, Białym i Wrocławiu. Natomiast nie ma czegoś takiego jak prestiż- jest to jedynie stan psychiczny nielicznych studentów danej uczelni, którzy własne niedostatki psychiczne próbują kompensować wmawianiem sobie, że studiują na prestiżowej uczelni
Po studiach w Białym można oczywiście robić speckę w Wawie. Można także w Londynie, czy Pradze. Nie wiem jednak czy specka w Warszawie (mimo mojej sympatii do tego miasta) jest dobrym pomysłem, sądząc po relacjach lekarzy z tego ośrodka. Ale na to masz oczywiście mnóstwo czasu. Każda uczelnia tak samo Cię przygotuje, łącznie z tak wyśmiewanym przez niektórych zakompleksieńców Olsztynem. Ważne jest Twoje nastawienie. A wszędzie idzie się utrzymać, co pokazują kończący co roku absolwenci. Kieruj się odległością, jeśli to dla Ciebie ważne, kosztami lub tym czy miasto Ci się podoba
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: tchorz »

Czy przyjęci ponad limit to nie wskazówka ile osób ma odpaść?
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: Izuzet »

tchorz, nie ma czegoś takiego, jak przyjecie ponad limit". Każda uczelnia dostaje od ministerstwa limit i wypełnia go studentami. Nikt nie przyjmie więcej, niż ma miejsc.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: Medycyna Lwów »

Warszawa Zdecydowanie najdroższa w kwestii głownie mieszkań - inne rzeczy tj ceny w sklepach komunikacja tak samo wszędzie, bilety nawet tańsze. Jak to jest główny czynnik to najtańszy na pewno Białystok. Co do innych kwestii poszukaj inne tematy.

applefan
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2014, o 16:25

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: applefan »

kaamil mam pytanie ,czy w Wa-wie ,aby coś zaliczyć trzeba mieć taką fotograficzną pamięć ,że raz przeczytasz i to umiesz ,bo ja niestety tak nie mam i się tego obawiam .
Awatar użytkownika
a_społeczn
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2013, o 20:05

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: a_społeczn »

Hej, może ktoś dysponuje informacjami, ile osób się dostaje na lek, a ile je kończy (w sensie ile odpada/rezygnuje w trakcie) w zależności od uczelni? Pytam, bo jak dotąd nie udało mi się znaleźć żadnych konkretów. Bardzo proszę o odp.
Woockash
Posty: 260
Rejestracja: 9 paź 2009, o 18:10

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: Woockash »

applefan pisze:kaamil mam pytanie ,czy w Wa-wie ,aby coś zaliczyć trzeba mieć taką fotograficzną pamięć ,że raz przeczytasz i to umiesz ,bo ja niestety tak nie mam i się tego obawiam .
Sam przed studiami myślałem, że kwestia zdawania zależy od zdolności bo z góry enieświadomie zakladalem, że każdy tak czy siak spędza bardzo dużo czasau na nauce. Prawda jest taka że owszem, niektórym lepiej ta wiedza wchodzi do głowy ale opowieściami o fotograficznej pamięci się nie przejmuj bo zdeecydowanie przeważająca część wyników w nauce zależy od czasu na niej spędzonego, sam zobaczysz że ludzie mający poprawki się nie uczą i tyle

czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: czytowazne »

Ależ oczywiście, że istnieje coś takiego jak prestiż i wcale nie jest to stan umysłowy nielicznych studentów ] Gdyby tak nie było to każdy by szedł tam, gdzie ma najbliżej, ewentualnie najtaniej, a tak nie jest. Każdy ma swój osobisty ranking, to jest okej, nie rozumiem dlaczego wiele osób na tym forum lubi podkreślać na siłę, że wszystkie uczelnie pod względem atrakcyjności w opinii mas wypadają tak samo.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: wsedek »

czytowazne pisze:Ależ oczywiście, że istnieje coś takiego jak prestiż i wcale nie jest to stan umysłowy nielicznych studentów ] Gdyby tak nie było to każdy by szedł tam, gdzie ma najbliżej, ewentualnie najtaniej, a tak nie jest. Każdy ma swój osobisty ranking, to jest okej, nie rozumiem dlaczego wiele osób na tym forum lubi podkreślać na siłę, że wszystkie uczelnie pod względem atrakcyjności w opinii mas wypadają tak samo.

mówisz tak bo jesteś na WUMie

czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: czytowazne »

No i co ? Myślisz, że gdybym była na uczelni X to myślałabym inaczej?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Gdzie najłatwiej się utrzymać?Wawa/Łódź czy B-stok?

Post autor: Medycyna Lwów »

Nie No - oczywiście ze tak jest. Poza tym akurat w przypadku WUMu to licuje jednak z wysokim poziomem. Inna kwestia ze te obecne rankingi które od kilku lat sa bardzo dobrze merytorycznie robione i oceniają poszczególne kierunki nie tylko cała uczelnie pokazują jednak miedzy uczelniami niekiedy np w innowacyjności kolosalne różnice.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości