Co dalej?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
marcin91218
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2014, o 16:40

Co dalej?

Post autor: marcin91218 »

Witam, jestem tegorocznym maturzysta. Bardzo proszę o pomoc. Chciałem studiować medycynę lub stomatologię ale nie mam w tym roku zachwycającego wyniku. Co robić, gdzie składać papiery? Mam 65 % z chemii, 63% z biologi (rozszerzone) i 88 % z matmy podstawowej. Czy mam jakiekolwiek szanse chociaż na 2 turę. Jeśli nie to co mogę studiować, podobnego albo cos takiego żebym miał po tym prace lub żebym mógł się przygotować dobrze na przyszły rok na poprawke.
Pozdrawia zdesperowany maturzysta
Awatar użytkownika
bratak
Posty: 67
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:14

Re: Co dalej?

Post autor: bratak »

W sumie to już jest kilka podobny wątków, ale że jako to twój pierwszy post to nie będę cię zniechęcał
Z tymi wynikami sorka, ale bądźmy szczerzy, że nawet na niestacjonarny lek-dent nie masz szans . Możesz spróbować złożyć papiery na ratownictwo medyczne (to raczej pewne, że cię przyjmą) i na analitykę medyczną (łatwo nie będzie zarówno z pracą jak i dostaniem się).
Lepiej rok zostać w domu i poprawić niż siedzieć na studiach, których nie lubisz.
marcin91218
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2014, o 16:40

Re: Co dalej?

Post autor: marcin91218 »

A weterynaria? Albo jakieś studia na których była by biologia i chemia tak żebym nie pozapominał wszystkiego.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Co dalej?

Post autor: iSzymur »

nie ma takich, na żadnych nie uczą cię pod maturę, bo przecież masz ją już za sobą + kilka odpowiednich dla kierunku przedmiotów = nie masz czasu na powtarzanie do matury

no chyba że pójdziesz na europeistykę i kulturoznawstwo bez wymagań i przyszłości, tylko po co?
Awatar użytkownika
Wężowidło
Posty: 66
Rejestracja: 30 cze 2014, o 23:03

Re: Co dalej?

Post autor: Wężowidło »

Z weterynarią raczej też możesz mieć ciężko, chyba że progi troszkę spadną i załapiesz się w ostatnich turach.

Dobrym rozwiązaniem byłoby raczej przesiedzieć ten rok i uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć.
chojnak143
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2014, o 22:52

Re: Co dalej?

Post autor: chojnak143 »

W zeszłym roku miałem trochę lepsze wyniki - 68% bio., 67% chem., 86 matma i nie dostałem się nigdzie weterynarię nawet w ostatnich turach a składałem do czterech uczelni, więc raczej ciężko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości