NIESTACJONARNE LEK progi

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: mrsdavis »

Po czym wnosisz?
Anakin123
Posty: 179
Rejestracja: 7 sie 2013, o 17:00

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: Anakin123 »

Ja obstawiam, że będzie podobnie jak w zeszłym roku, przewiduje spadek o co najwyżej 1 pkt, czyli: 153 lek i 152 stoma.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: mrsdavis »

Widzę, że wróżenie z fusów opanowane do perfekcji
medyk2014
Posty: 74
Rejestracja: 4 lip 2014, o 14:10

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: medyk2014 »

Wrocław - pierwsza po Krakowie rejestracja na studia niestacjonarne i pierwsze listy rankingowe. Wydaje mi sie, ze kandydaci na studia niestacjonarne wybieraja kilka uczelni w celu tzw. zabezpieczenia. Zabrze i Wrocław - kandydaci na te uczelnie mogą się pokrywać. Wynika to z tego , że przez to , że wielu już dostało sie do Wrocławia , mniej będzie w Zabrzu.
Wprowadzenie matematyki przyciągnęło kandydatów. Kolejnym czynnikiem jest to , że wielu z tych , którzy sie nie dostali, mają niskie wyniki z biologii i chemii , a podciąga im matematyka. Następnie wzrost opłat aż o 6 tyś. w porównaniu z poprzednim rokiem. Myślicie ,że pierwszy prog może spaść poniżej 150? Wydaje mi sie, ze tak. Tak jak to było w roku 2011 i 2010.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: mrsdavis »

W zeszłym roku na ŚUM-ie opłaty wzrosły, a próg nie spadł (a wręcz, o ile pamiętam, wzrósł w stosunku do progu sprzed dwóch lat).
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: Adasko1 »

Nieprawda, w zeszłym roku był 140 a dwa lata temu 147 na lekarski.

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: mrsdavis »

Adasko1, pisałam o pierwszym, odnosząc się do tego, co napisał poprzednik.
Anakin123
Posty: 179
Rejestracja: 7 sie 2013, o 17:00

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: Anakin123 »

[at]: Ja tylko obstawiam, podobnie jak można obstawić wyniki meczów u bukmachera. Wzrośnie, zmaleje, utrzyma się na zeszłorocznym poziomie - niepotrzebne skreślić

Wszystko zależy od wyników chętnych - tego nie da się przewidzieć, można jedynie zgadywać i radzę się tym nie kierować i nie robić sobie nadziei.

[at]: Na stronie ŚUMu znajduje się zeszłoroczna uchwała w której jasno pisze, że w ubiegłym roku lek: 30 tys, a lek-dent.: 35 tys., tak więc ten wzrost nie jest tak wielki jak na niektórych stronach internetowych piszą (bo im się pewnie nie chciało tego sprawdzić). Większość uczelni jednak nie podniosła opłat, a to już działa na niekorzyść ŚUMu (cena stomy jest chyba aktualnie najwyższa w Polsce).

Moim zdaniem nie ma co liczyć na spadek poniżej 150 pkt, ale oczywiście mogę się mylić
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: Adasko1 »

mrsdavis pisze:Adasko1, pisałam o pierwszym, odnosząc się do tego, co napisał poprzednik.
A to sorki, nie doczytałem

medyk2014
Posty: 74
Rejestracja: 4 lip 2014, o 14:10

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: medyk2014 »

Anakin, to z czego wynika fakt, ze w 2010 i 2011 byly progi ponizej 150 ( dokładnie 148)? A już dwa ostatnie lata powyżej 150? Piszemy lepiej matury czy są one łatwiejsze?
Anakin123
Posty: 179
Rejestracja: 7 sie 2013, o 17:00

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: Anakin123 »

medyk2014: Wydaje mi się, że z mniejszej ilości chętnych. Obecnie coraz więcej ludzi widzi, że to są chyba jedyne w Polsce studia gwarantujące ciekawą pracę w wyuczonym zawodzie i przy tym stosunkowo przyzwoite zarobki. Wtedy jeszcze farmaceuci mieli przed sobą dobre perspektywy i ludzie szli na stacjonarną farmację. Obecnie wiadomo jak jest Widać to po wzroście liczby chętnych na lek. i lek.-dent. stacjo na większości uczelni mimo niżu demograficznego. Matura z chemii w tym roku była moim zdaniem wyjątkowo wymagająca, już o ilości zadań do rozwiązania w tak krótkim czasie nie wspomnę, a jak wiadomo ze stanin sumarycznie z biol. i chemii nie poszła lepiej niż w zeszłym roku. No właśnie - w zeszłym roku niby sumarycznie była trudniejsza niż w 2012, a pierwszy próg wyższy (no ale koniec końców ostatni niższy) - to dowodzi, że rekrutacja na niestacjo. rządzi się swoimi prawami.
Anakin123
Posty: 179
Rejestracja: 7 sie 2013, o 17:00

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: Anakin123 »

No trochę z tymi jedynymi przesadziłem - są też inne, fajne zawody, ale często trzeba mieć odpowiednie warunki fizyczne i najlepiej się nimi pasjonować od dzieciństwa , np. zawód pilota w liniach lotniczych czy nawigatora statku po Akademii Morskiej.
kornelia95
Posty: 95
Rejestracja: 11 lip 2014, o 11:29

Re: NIESTACJONARNE LEK progi

Post autor: kornelia95 »

Jak chcę się zalogować na niestacjonarne to muszę założyć nowe konto na ŚUMie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości