Integracja - lekarski 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: nimfka »

Widzia?am tego typu tematy na subforach innych uczelni i cho? sama nie mog? jeszcze powiedzie?, ?e wyl?duje tutaj na 100% (ale tak? mam nadziej?) to my?l?, ?e fajnie by by?o cho? troch? pozna? przysz?ych znajomych z roku

Nalia
Posty: 46
Rejestracja: 3 lip 2012, o 13:37

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: Nalia »

Te? wybieram na CM UMK O ile próg za bardzo nie wzro?nie Na tematach integracyjnych innych uczelni dyskusje ju? trwaj? w najlepsze, a tutaj taka cisza Czy?by wi?kszo osób wybiera?o Bdg tylko jako alternatywn? uczelni?, a nie pierwsz
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: nimfka »

Mam wra?enie, ?e wi?kszo traktuje to jako alternatyw? jak im si? nie uda do Poznania.
Ja nawet nie wiem czy tu mi si? uda, bo jak wzrosn? progi to niestety nie, ale trzeba by? dobrej my?li i w razie czego czeka? do wrze?nia.

carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: carmenna »

Witaajcie I ja wybieram si? na CM UMK. Dobrze, ?e powsta? taki temat
Dla mnie akurat CM UMK nie jest alternatyw?, wybieram si? tutaj mi?dzy innymi ze wzgl?du na niewielk? odleg?o od domu.

Przy okazji mam do Was ma?e pytanko zwi?zane z rekrutacj? :
W wymaganych dokumentach jest napisane o tym, ?e trzeba dostarczy? do uczelni 2 egzemplarze wydrukowanej z systemu IRK i podpisanej umowy dotycz?cej warunków odp?atno?ci za us?ugi edukacyjne. Problem w tym, ?e ja tej umowy nigdzie nie widz? na swoim koncie Czy to dotyczy tylko osób, które wcze?niej studiowa?y/ studentow niestacjonarnych? W dokumentach do pobrania jest tylko podanie + podanie o legitymacj? + o?wiadczenie studenta. Kto?, co
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: nimfka »

Ja te? nie widz?, w dokumentach pobiera mi te 3 rzeczy, o których napisa?a?.
Ale ca?e szczcie, ?e zapyta?a?, bo inaczej nie logowa?abym si? do irk i nie zauwa?y?abym, ?e mam dat? i numer ?wiadectwa nie wpisane. czasem si? zastanawiam ile osób odpada z rekrutacji przez te pokr?cone systemy rekrutacyjnej, inne na ka?dej uczelni.

carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: carmenna »

Napisa?am do nich w tej sprawie, zobaczymy, czego si? dowiem, chocia? przypuszczam, ?e aplikuj?cych na stacjonarne to nie dotyczy
Ja ju? z 5 razy sprawdza?am wszystkie dane na swoim koncie, bo boj? si?, ?e o czym? zapomn? albo co? przeocz? x Osobi?cie mia?am problemy z doj?ciem do jakiej WKU nale, ale si? uda?o.
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: nimfka »

Ja sprawdza?am wszystkie dane, które przed wynikami si? wpisywa?o, po czym dopisa?am wyniki matur, zap?aci?am i wszystko pi?knie mia?am pod?wietlone na zielono, wi?c my?la?am, ?e ok, a tu niespodzianka. dobrze, ?e zorientowa?am si? dzi?, a nie po zamkni?ciu rekrutacji.

Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: Matjozi »

O ile si? nie myl?, to robi?o si? to dopiero w czasie studiów, ale najlepiej zadzwoni? do komisji i zapyta?
Wa?na rzecz, jak kto? jest na li?cie rezerwowej (nawet na innym kierunku) to musi i tak dostarczy? papiery, bo jak kto? zapomni, to jest skre?lany. Pisz? o tym, bo to nie jest tak oczywiste, a to g?ównie przez to ludzie odpadaj? z rekrutacji
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: nimfka »

Matjozi, dzi?ki za informacje, ja ju? na pocz?tku roku zwróci?am uwag?, ?e Bydgoszcz ma inaczej rekrutacj? po I li?cie, ale dobrze, ?e przypominasz, bo to faktycznie ?atwo przeoczy?.
Tak jak pisa?am, te rekrutacje to masakra, co uczelnia to inne zasady, inny system, na inne rzeczy trzeba uwa?a? i o innych pami?ta?.

Nikt wi?cej si? tutaj na lekarski nie wybiera?
Ja im wi?cej opinii i komentarzy czytam tym bardziej zaczynam si? martwi? czy mi si? uda dosta?, bo coraz bardziej mi zale?y.(ale trzeba bym dobrej my?li )

Auxilium
Posty: 5
Rejestracja: 4 lip 2014, o 12:46

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: Auxilium »

Hejo
Te? si? wybieram na lekarski do Bdg I to moja priorytetowa uczelnia. Pochodz? z okolic Bdg, wi?c nie widz? wi?kszego powodu, ?eby st?d ucieka?. Dla bezpiecze?stwa rejestrowa?em si? jednak jeszcze do Bia?egostoku. Zawsze lepiej mie? jakie? wyj?cie awaryjne.
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: carmenna »

Auxilium, witamy
Ja asekuracyjnie z?o?y?am do Szczecina na lek i do Poznania na lek-dent (w razie gdybym zdecydowa?a si? spontanicznie na stom?, czego na razie jednak nie przewiduj? )


EDIT: Co do tych dwóch egzemplarzy umowy, o które pyta?am wy?ej - dotyczy to tylko studentów niestacjonarnych. [info z Biura Rekrutacji]
acid_
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:00

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: acid_ »

To tu te? si? zintegruj? na wszelki wypadek
Do Bydgoszczy mam 85,9 wi?c my?l? ?e najpó?niej z 2 listy wejd?, aczkolwiek bardzo ch?tnie zwolni? komu? miejsce je?eli 172 wystarczy?oby mi na Pozna? i oby?bym si? bez przeprowadzki
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: nimfka »

acid_ jak wyczekasz do samego ko?ca to na pewno do Poznania ci starczy

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 34 gości