stoma i lekarski jednocześnie

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
ag94
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2014, o 17:47

stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: ag94 »

Hej, mam spory dylemat i chciałabym się poradzić kogoś z branży medycznej Skończyłam 1 rok stomatologii, ale zawsze chciałam iść na lekarski. Mam możliwość przeniesienia się i to na drugi rok z uzupełnieniem różnic programowych. Zastanawiam się tylko, czy nie warto by było studiować tych kierunków jednocześnie. Nie mam problemów z nauką. Problemem mógłby być brak czasu na chodzenie na i te, i te zajęcia. Próbował ktoś z was kiedyś tak zrobić? Albo zna taką osobę? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: wsedek »

Również interesuje mnie to zagadnienie. Chętnie poczytałbym opinię człowieka łączącego obydwa te kierunki. Można wiedzieć gdzie studiujesz stomę?

Awatar użytkownika
wilczka
Posty: 27
Rejestracja: 3 lip 2014, o 12:06

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: wilczka »

Tak, ja znam 3 takie osoby i wszystkie dają radę, z czego jedna nie ma wiele wspólnego z prymusem. Tylko Oni to robią w Katowicach i Zabrzu więc mają blisko obie uczelnie. Więc jak mówię da się zrobić i nawet mają dużo czasu na imprezy i inne takie
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: wsedek »

No ja też chciałbym robić coś takiego na ŚUMie. Ci znajomi wystąpili o indywidualny tok nauczania? od którego roku leku zaczęli stomę? już skończyli?

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: mrsdavis »

Na ŚUM-ie ważne jest to, żeby najpierw skończyć 1-szy rok lekarskiego, później stomę, bo w przeciwnym wypadku nie przepiszą anatomii.
Awatar użytkownika
wilczka
Posty: 27
Rejestracja: 3 lip 2014, o 12:06

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: wilczka »

Oni nie mają indywidualnego toku nauczania. Nie wiem dokładnie, jak oni to robią, w każdym bądź razie najpierw skończyli pierwszy rok medycyny, a potem poszli na stomę.
Bardzo sobie chwalą. Ogólnie nie może być jakoś wyjątkowo ciężko, bo ta nie-prymuska w międzyczasie zrobiła sobie także technika protetyka.
Awatar użytkownika
saarenka
Posty: 438
Rejestracja: 29 cze 2013, o 23:10

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: saarenka »

ag94, jak to masz mozliwosc sie przeniesc? hmm raczej myslalam ze nie da rady sie przeniesc, czy to zalezy od uczelni ?
ag94
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2014, o 17:47

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: ag94 »

Jestem we Wrocławiu. Na początku miałam poprawiać maturę, ale spodobał mi się myśl o byciu dentystą. Do kwietnia D Poszłam do p.dziekan i okazało się, że w obrębie naszej uczelni się da przenieść. Odbierasz wypis z indeksu, jakieś oceny. No i uzasadniasz odpowiednio. Akurat i z jednym i z drugim nie będę miała problemu.

Zastanawiam się nad stomą i lek. na raz, bo obydwa kierunki są przyjemne. Zarabiasz jako dentysta, a dla satysfakcji jesteś lekarzem. Pytanie, czy technicznie się da Spróbuję jeszcze dowiedzieć się czegoś w dziekanacie. O ile mnie przeniosą.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: mrsdavis »

ag94 pisze:a dla satysfakcji jesteś lekarzem.
Będąc dentystą, również jesteś lekarzem.
ag94
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2014, o 17:47

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: ag94 »

Nie mam zamiar umniejszać wiedzy stomatologom, może źle to zabrzmiało. Dla mnie sama głowa i zęby to ograniczenie. Dentysta ma tytuł i odpowiednie studia, ale w większości przypadków to taki bardziej rzemieślnik, nie uważasz? Prawie sama praca manualna
ag94
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2014, o 17:47

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: ag94 »

Nie mam zamiar umniejszać wiedzy stomatologom, może źle to zabrzmiało. Dla mnie sama głowa i zęby to ograniczenie. Dentysta ma tytuł i odpowiednie studia, ale w większości przypadków to taki bardziej rzemieślnik, nie uważasz? Prawie sama praca manualna
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: wsedek »

Dentysta to nie lekarz

hahaha

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: stoma i lekarski jednocześnie

Post autor: mrsdavis »

ag94, ta praca manualna nie istniałaby, gdyby nie była podparta wiedzą. Tak samo można by powiedzieć o chirurgu.

Nie rozumiem zamysłu kończenia kierunku jedynie dla satysfakcji", ale być może jestem za mało ambitna.
wsedek pisze:Dentysta to nie lekarz
Obserwując podejście niektórych lekarzy, to chwała bogu, że nie będę z nimi identyfikowana
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości