CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: fantazja »

CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Bardzo interesuje się zwierzętami, zarówno tymi domowymi jak i tymi dzikimi. Mogłabym na ten temat mówić i mówić godzinami.

Zastanawiam się co tak naprawde fascynuje mnie w zwierzętach. Ich anatomia, rzadkie występowanie, rozmaite przystosowanie do zamieszkałego środowiska, jak np. niezwykłe ubarwienie. Nie wiema to pytanie wydaje się takie banalne
Napiszcie, co sądzicie na ten temat. Może wasze zwierzątko urzekło was czymś niezwykłym, o czym chcielibyście napisać.

Pozdrawiam, fantazja.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2007, o 17:28 przez fantazja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: Astacus »

Jeśli chodzi o fascynację to zadziwiająca jest anatomia i fizjologia ptaków. te zwierzęta wkykrztałciły znacznie lepszy układ oddechowy nawet od wyżej stojących ewolucyjnie ssaków, ponieważ nie czują strat energii w wyniku podwjnego oddychania. Coprawda to przystosowanie do lotu, nie mniej jednak chciałbym coś takiego
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: badger »

ja zaczalem zoologia sie interesowac jak mialem ok 10 lat nie wiem dokladnie co bylo przyczyna, moze to ze czesto jezdzilem z ojcem na ryby i tam mialem kontakt z przyroda wiem ze od zawsze uwielbialem ogladac filmy przyrodnicze, jakos juz mi te zaintersowania zostaly i teraz przygotowuje sie do studiow biologicznych

a co bardzo podoba mi sie w swiecie zwierzat to to ze jeszcze jest w nim duzo do odkrycia i zbadania wiec na pewno nie bede sie nudzil
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: Pablo »

Mnie w zwierzętach fascynuje to iż potrafią się podporządkować środowisku, ale jak bardziej fascytuja mnie gady mógł bym o nich opowiadać godzinami. Ja ten zwierzęta potrafią sięzlać z otoczeniem ich przepiękne ubarwienie, jak mają rozwinięte umysły mowa tu o wężach i krokodylach.
Że przetrwały 65 mln lat, zmnieniając się, przystosowując się do warunków jakie panowały na ziemi. Zarazm fascycnuje mnie jad węży, jak wąż może połknąć ofierę o wiele większa niż on sam, jak zwinie porusza się na lądzie jaki w wodzie.

Od małego oglądałem programy przyrodnicze, gady polubiłem za sprwą jednego człowieka. Do tej pory potrafię oglądać godzinami programy przyrdoniczne, co prawda niektórym domownikom to przeszkadza
Chciałbym zostać wolontariuszem w Zoo, że by być bliżej tych fascynujących,ciekawych stworzeń.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: Twincast »

Pasją do zwierząt zaraził mnie mój tato, który jest weterynarzem. Od najmłodszych lat pomagałem mu w gabinecie, stykałem się z przeróżnymi zwierzętami. Najbardziej fascynuje mnie anatomia zwierząt, którą miałem okazję poznać dogłębnie podczas operacji, przy których asystuje.

Jednak zwierzęta to moje hobby. Nie wiążę z tym przyszłości, wolę leczyć ludzi.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: malwka »

mnie ogólnie bardzo interesują zwierzęta, nie narzekałabym gdyby to z nimi związana była moja przyszłość A co mnie fascynuje dogłębnie? Zdecydowanie anatomia i sposób poruszania się kotów. Mogłabym tak patrzeć na nie godzinami, tylko patrzeć. Niesamowite, giętkie ciało, spryt, szybkość to mnie normalnie hipnotyzuje
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: Dinobryon »

Zdecydowanie ze zwierząt najciekawsze wydają mi się koty ale fascynujące jest ogólne zachowanie wszystkich stworzonek. Zwierzęta mają wiele podobnych cech i zachowań co ludzie i na odwrót, zachądzą w nas podobne procesy, wszyscy czerpiemy podobne związki z natury by przeżyć. Do kotów mam największy szacunek za to że choć nauczyły się żyć z ludźmi to zachowują swoją odrębność i nie dają się takstłamsić jak psy.

Ogromnie ciekawią mnie również te głębinowe stworki ze względu na to że nic o nich nie wiemy a wszystko co tajemnicze jest fascynujące
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: Stonechat »

Mnie fascynuje piękno i różnorodnosc świata zwierząt. Nieukrywam, że choc najbardziej lubię ptaki, gady, płazy i ssaki, to chętnie obserwuję ważki, chrząszcze i inne stworzonka. Jednak ptaki to moja pasja, chciałabym kiedyś poznac wszystkie z 9300 gatunków a moze i nawet odkryc jakiś nowy Zawsze uwielbiałam oglądac filmy przyrodnicze, ale od niedawna zaczęłam obserwowac dzikie zwierzęta na żywo w ich naturalnym srodowisku i muszę przyznac, ze jest to wspaniałe uczucie kiedy myszołów przelatuje 5 metrów nad tobą, albo sikorka czubatka żeruje 40 cm od twojej twarzy
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: Kiara »

W zwierzętach zafoascynowała mnie ich dzikość.Ich sposób radzenia sobie w naturze (kły,pazury itp). A takze to,że nie wszystkie da się poskromić.Ta ich inność,to że radza sobie słuchająć pierwotnego głosu-swojego instynktu.A takze ich różnorodność.Jednym słowem wszystko!
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: fantazja »

Zdcydowanie ze zwierząt mi najciekawsze wydają się koty ale fascynujące jest ogólne zachowanie wszystkich stworzonek.

to tak jak ja Koty są moją największą fascynacją.gdybym miała być zwierzątkiem. to chciałabym być właśnie kotem
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: Astacus »

Każdy organizm jest wyjątkowy, jednak mnie w nich nie fascynuje że są takie fajniusie i milusie i sie przytulają tylko ich nadzwyczajne właściwosci Np. jeszcze stułbia. pocięta nawet na 200 fragmentów, każdy kawałek odtworzy całe zwierzę. fascynujące
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: fantazja »

Oczywiście zgadzam się z Twoją tezą Cornage.
Mnie nawet bardziej interesują koty dzikie niż domowe.zwłaszcza, że większość znich jest zagrożona wyginięciem lub występuje w bardzo małej liczebności jak, np. TYGRYS BIAŁY zamieszkujący Indie.
Aldrowanda
Posty: 26
Rejestracja: 23 lut 2007, o 18:46

Re: CO NAJBARDZIEJ FASCYNUJE NAS W ZWIERZĘTACH?

Post autor: Aldrowanda »

Amnie fascynuje spokój zwierzaków i sposób porozumiewania się

Ciagle zadziwiają mnie momenty w których widzę konie w hipoterapii i psy pomagające chorym dzieciakom.

znałam konia który potarfił nieźle kopać i gryźć dorosłych ludzi, ale gdy zobaczył atuystycznego dzieciaka - pokorniał ja baranek, można było z nim robić wszystko

no i zwierzeta się nie obrażają, nie są zdolne do złośliwości, fałszu - jak pies do Ciebie przychodzi i kładzie sie obok- to można mieć pewność że tego właśnie chce i potrzubuje - bliskości

Generalnie psy, konie dają mi poczucie bezpieczeństwa - nie ma nic lepszego niz latem zasnąć na na łące, leżąc na końskim grzbiecie:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości