[Link] Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

[Link] Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Giardia Lamblia »

W ramach corocznej tradycji, żeby nie zaśmiecać wątku z progami.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: tchorz »

Pierwszy próg we Wrocku mnie zaskoczył. obstawiałam 171-2 a tu aż 177.
Myslałam że kolejność będzie Wrocław-WUM -Kraków
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: tkasia »

Obstawiacie że ile spadnie?
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: plusk »

Moim zdaniem próg w Warszawie będzie niższy niż we Wrocławiu ze względu na większą ilość miejsc. Co więcej, nadal uważam, że lekki spadek progów jest jak najbardziej możliwy.

plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: plusk »

Chodzi mi oczywiście o pierwszą listę, bo ostateczny próg na pewno będzie niższy we Wrocławiu.

Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: tkasia »

Ja się zastanawiam ile spadnie próg na lek we Wrocku już na 2 liście. Poza tym szkoda, że jeszcze rankingu nie ma co do listy na stome na Wrocku
Awatar użytkownika
saarenka
Posty: 438
Rejestracja: 29 cze 2013, o 23:10

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: saarenka »

Do wroclawia chyba złożyła wiekszosc bo po pierwsze trzeba bylo zalogować się przed wynikami wiec mozna oszacować ile osob ma wyniki na wysokim poziomie
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Dr Who »

W Warszawie stawiam pierwszą listę porównywalnie z tamtym rokiem czyli 274 pkt po tym co widzę we Wrocku (listy we wszystkich latach ostatnich gdzie rekrutacja na Wroc i Wawę była taka sama wskazują ze Wrocek przodował nawet o 5-6pkt na pierwszych listach od Wawy a potem wychodziło każdy wie jak ), także spokojnie, wzrosty się raczej nie szykują.
ŚUM błagalne nie więcej jak 165 z ostatniej listy
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: BlueVelvet »

Ale ciśnienie prawie wszystkim podskoczyło. Nie wiem, czy ktokolwiek obstawiał takie progi! o Pierwsze bo pierwsze, ale mimo wszystko.
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: tkasia »

Chyba nikt, ale jak widać są ludzie, którym to nie zaszkodziło
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Dr Who »

tkasia pisze:Chyba nikt, ale jak widać są ludzie, którym to nie zaszkodziło
He he he

To teraz już tak na chłodno.
Co do wzrostu to w sumie nie gorączkowałbym się. W tamtym roku na WUMie po przejściu na matematykę próg z pierwszych list zanotował wzrost o 26pkt. W tym roku Wrocław wzrósł o 22 pkt. To jest w dalszym ciągu o 4pkt. mniej przy jednakowych wymogach rekrutacyjnych. No i mamy rekordową liczbę osób chętnych na studia, wiele osób się zabezpiecza tym Wrocławiem. Także luz, może na spadki kilkupunktowe nie liczyłbym ale na wzrosty ostatecznych list też się według mnie nie zanosi.
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: tkasia »

Dr Who pisze:
tkasia pisze:Chyba nikt, ale jak widać są ludzie, którym to nie zaszkodziło
He he he

To teraz już tak na chłodno.
Co do wzrostu to w sumie nie gorączkowałbym się. W tamtym roku na WUMie po przejściu na matematykę próg z pierwszych list zanotował wzrost o 26pkt. W tym roku Wrocław wzrósł o 22 pkt. To jest w dalszym ciągu o 4pkt. mniej przy jednakowych wymogach rekrutacyjnych. No i mamy rekordową liczbę osób chętnych na studia, wiele osób się zabezpiecza tym Wrocławiem. Także luz, może na spadki kilkupunktowe nie liczyłbym ale na wzrosty ostatecznych list też się według mnie nie zanosi.
Prawda jest taka, że mimo wszystko nikt sie takiego progu nie spodziewał i wszystkich to zaskoczyło. Co do progów, nie wiem. Nie wydaje mi się żeby sie szykował wzrost, ale tak jak ty uważam - spadków szałowych nie będzie, ale do tego na ten moment nie trzeba być prorokiem.
Wystarczy być trochę w temacie.

Mnie próg dobił, ale rzucać się z mostu nie będę. Zostaje tylko pytanie co dalej.
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Progi punktowe 2014 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: BlueVelvet »

tkasia pisze:Mnie próg dobił, ale rzucać się z mostu nie będę. Zostaje tylko pytanie co dalej.
Dalej już będzie tylko lepiej Mogę stwierdzić jedno: próg do Wrocławia do końca września spadnie, a nie wzrośnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości