przeniesienie na inną uczelnią

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
matematyczka
Posty: 11
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 18:58

przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: matematyczka »

Hej, nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam. Mam takie pytanie. Gdyż matura z biologii poszła mi w tym roku dość marnie, dostanę się jedynie do Olsztyna z tego co przewiduję. W związku z tym chciałam się zapytać, jak wygląda ewentualne przeniesienie się z Olsztyna z lekarskiego do innej uczelni, też na lekarski? Muszę poprawiać maturę i rekrutować się za rok jak inni przyszli maturzyści i iść na 1 rok, czy mnie przyjmą na 2 rok, czy jakoś inaczej to działa? Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Sheaa
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2011, o 10:08

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: Sheaa »

Jak poprawisz maturę to będziesz mogła przenieść się od razu na 2 rok. Widziałam kiedyś taki plik z jakiejś uczelni że np. mogą przyjąć 2 osoby z innej uczelni. Poczytaj sobie regulaminy na stronach uczelni.
matematyczka
Posty: 11
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 18:58

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: matematyczka »

A czy da się przenieść na 2 rok bez poprawiania matury?
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: szska »

Da się ale trzeba mieć kosmicznie wysoką średnią, brak poprawek we wrześniu po 1 roku i uczelnie często robią problem z przepisaniem ocen.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: karchola »

Do nas (lbl) przeniosła się dziewczyna z olsztyna z tym,że płaciła za fizjo i chodziła z 1 rokiem bo w ogóle nie miała, biochemię pozwolili jej kontynuować więc większych problemów nie miała, jakoś dała radę
The_Educated_Fool
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2014, o 19:15

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: The_Educated_Fool »

Przenieść się możesz bez straty roku. Kwestia to tylko wybór uczelni. Na jednej uczelni będą wymyślać sztuczne przeszkody (z doświadczenia pewnej osoby: GUM), na innej uczelni pójdziesz, pogadasz z dziekanem, opowiesz niezłą bajeczkę i będziesz przyjęta bez problemów. Tylko musisz mieć na pewno zaliczony rok, bez żadnych poprawek. Reszta - to już tak naprawdę dobra wola uczelni.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: _Samira_ »

The_Educated_Fool pisze:Na jednej uczelni będą wymyślać sztuczne przeszkody (z doświadczenia pewnej osoby: GUM)
a z jakiej uczelni ta osoba chciała się przenieść?
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: Michch »

Ja się przeniosłem z Olsztyna do Szczecina po 2 roku bez żadnych problemów. Nie musiałem poprawiać matury (albo raczej zdawać chemii, bo jej na maturze nie zdawałem), średnią miałem dobrą, ale nie było to 5,0. Najważniejsze, żeby nie było dużych różnic programowych.
matematyczka
Posty: 11
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 18:58

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: matematyczka »

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi A może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z przeniesieniem do Warszawy, Bydgoszczy, Łodzi lub Gdańska właśnie?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: lith »

Kol. sie przenosiła z Białego do Gda, to poprawiała maturę, dostała się w rekrutacji, coś tam złożyła, żeby ją przenieśli od razu na 2 rok i robiła drugi, jednak musiała zapłacić i nadrabiać różnice programowe - w starym trybie były to jakieś godziny angola, embriologia i histo całe od nowa (i może jeszcze jakieś drobiazgi typu robienie zastrzyków, nie pamiętam) Nie zazdrościliśmy jej
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: a_niap »

Sporo osób przenosi się z Lublina do Warszawy po 2,3, a nawet 4 roku - glowne kryterium to srednia ocen + jakieś dobre uzasadnienie. Trzeba nadrobić przedmioty których się nie miało na poprzedniej uczelni, a które w warszawie byly na wczesniejszych latach (np: immunologia - wum ma na drugim roku, a np: Zabrze na 4 i wiekszosc chyba jednak na 4, ale to zajęcia są popoludniowe wiec jak najbardziej do wykonania)
The_Educated_Fool
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2014, o 19:15

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: The_Educated_Fool »

_Samira_ pisze:
The_Educated_Fool pisze:Na jednej uczelni będą wymyślać sztuczne przeszkody (z doświadczenia pewnej osoby: GUM)
a z jakiej uczelni ta osoba chciała się przenieść?
Z Lublina.
Awatar użytkownika
DearWhoever
Posty: 61
Rejestracja: 8 cze 2013, o 12:56

Re: przeniesienie na inną uczelnią

Post autor: DearWhoever »

A wie ktoś jak z przenosinami obecnie z Katowic na WUM ? Różnice programowe są bardzo niewielkie, bo tak samo jak oni nie mamy biochy na pierwszym roku. Warto w ogóle próbować po 1szym roku czy lepiej po drugim ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości