Przerobiony materiał - matura 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: mdoctor »

Lullaby15, moja nauczycielka mówi, że te karty pracy są raczej średnie i nawet nie kazała kupować. Na arkusze jako takie przyjdzie jeszcze czas, teraz najlepiej robić sobie zadania działami np. ze zbioru I. Żelazny z Omegi
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: mdoctor »

oksytocyna, ja mam ten arkusz z bio, jak chcesz, to mogę podesłać
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Lullaby15 »

mdoctor pisze:Lullaby15, moja nauczycielka mówi, że te karty pracy są raczej średnie i nawet nie kazała kupować. Na arkusze jako takie przyjdzie jeszcze czas, teraz najlepiej robić sobie zadania działami np. ze zbioru I. Żelazny z Omegi
mdoctor pisze:oksytocyna, ja mam ten arkusz z bio, jak chcesz, to mogę podesłać
Ja mam i Iwonę, i NE Te karty pracy są pełne błędów np. Dlaczego nie należy oddychać nosem. NIE NALEŻY. koszmar
Ale nauczycielka musiała jakoś zmusić część klasy do pracy, a tylko to było dostępne na rynku Nam ambitniejszym donosi na bieżąco materiały, ksera i inne zadania A poza tym wie, że nawet z dennymi zadaniami sb poradzimy, a jej chodzi o formę zadań

Mi też możesz wysłać ten arkusz Mniej szukania w czeluściach internetu
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: mdoctor »

Lullaby15, zazdroszczę, że Twojej nauczycielce chce się przygotowywać jakieś dodatkowe materiały. U nas ogranicza się to do robienia na lekcji tych testów i zadań maturalnych po działach w podręczniku oraz do zachęcania, żeby rozwiązywać zadania ze zbioru z Omegi, bo to ponoć najlepszy. Mam nadzieję, że wie co mówi, w końcu egzaminator
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Lullaby15 »

mdoctor pisze:Lullaby15, zazdroszczę, że Twojej nauczycielce chce się przygotowywać jakieś dodatkowe materiały. U nas ogranicza się to do robienia na lekcji tych testów i zadań maturalnych po działach w podręczniku oraz do zachęcania, żeby rozwiązywać zadania ze zbioru z Omegi, bo to ponoć najlepszy. Mam nadzieję, że wie co mówi, w końcu egzaminator
Ja właśnie ze względu na nią zostałam w moim małym liceum A nie chwaląc się mam małe fory u niej Zawsze mi pomaga i pożycza swoje książki
Awatar użytkownika
oksytocyna
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:37

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: oksytocyna »

my na lekcji nie rozwiązujemy żadnych zadań i nie dostajemy kserówek (może jedną na semestr).
Warto rozwiązywać zadania z Bukały?

patrykgym
Posty: 78
Rejestracja: 9 lis 2013, o 21:35

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: patrykgym »

Warto. Uczą dosyć ciekawego myślenia.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Smile_Forever »

Zdecydowanie warto. Są ciekawe, rozwijają logiczne myślenie, a przy tym nie stanowią wiernej kopii zadań z poprzednich matur, tylko faktycznie nowe zadania do rozwiązania .
Awatar użytkownika
oksytocyna
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:37

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: oksytocyna »

Czy zadania z matury 2015 dużo się różnią od starych zadań?Nie wiem czy powinnam kupić zbiór zadań Omegi skoro jestem nową podstawą.
Wiem, ze jest mniej pytań, ale więcej podpunktów (więc jak czegoś nie umiesz to nie tracisz 1/2 punktów, tylko 3/4 ( ).

lemkropka
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2013, o 17:17

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: lemkropka »

Hej, z jakich ksiazek glownie korzystacie jeśli chodzi o biologię o chemie? )

kubasmile96
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2014, o 22:49

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: kubasmile96 »

Biologia - nowe podręczniki Nowej Ery, vademecum Pyłka - Gutowska, zbiory z Omegi, tydzień po tygodniu do matury, Witowski

Chemia- stare podręczniki Operon, zniory zadań Operon, Omega, Pazdro, Witos, Tydzień po tygodniu do matury.

To nie wszystko, tylko to co najciekawsze i moim zdanie warte polecenia
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

cez32 pisze:Hej, z jakich ksiazek glownie korzystacie jeśli chodzi o biologię o chemie? )

Biologia - podręczniki szkolne (NE), karty pracy (NE), arkusze maturalne (NE), vademecum Pyłki-Gutowskiej, zbiór Iwony Żelazny Matura 2014 z Omegi, repetytorium WSiP, ew. Hoser i Mały Atlas Anatomiczny Aleksandrowicza.

Chemia - repetytorium WSiP.

majeczkaa18
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 17:01

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: majeczkaa18 »

Mi udaje się zrobić maksymalnie 100 zadań dziennie z chemii lub biologii. Z książek korzystam z nowej ery, dodatkowo Ville. Ze zbiorów chemii prócz Witowskiego to ciężko znaleźć coś sensownego, natomiast z biologii Witowskiego NIE polecam! Szkoda pieniędzy bo prócz zadań z arkuszy nie ma tam nic sensownego. Ze zbiorów używam zbiory omegi, z medyka jest fajny zbiór 5 tomowy z komentarzami. Poza tym kupiłam na allegro zbiór z arkuszmaturalny.pl do matury 2015, nie miałam pojęcia co to jest ale zaryzykowałam i jestem zadowolona bo zadania naprawdę dobre jedyny minus to to że mógłby być trochę grubszy Poza tym mam zamiar przerobić wszystkie arkusze co najmniej dwa razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości