Zjawisko Seebecka, szukanie informacji

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
krystianlc
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2014, o 14:26

Zjawisko Seebecka, szukanie informacji

Post autor: krystianlc »

Cześć
Mam nietypowy problem. Otóż potrzebuję charakterystykę termoelementu- zwie się pallaplat
Dość długo szukałem w internecie, jednak nic nie znalazlem. Może ktoś z Was jest bieglejszy w szukaniu informacji, albo chociaż ma pomysł gdzie tego szukać.
Pozdrawiam
Pawlusza
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2014, o 18:08

Re: Zjawisko Seebecka, szukanie informacji

Post autor: Pawlusza »

Skoro nie internet możne książki np. encyklopedia fizyki z wsip itp., dobre gdzieś to znalazł ? :Yahoo: pierwszy raz słyszę mimo ze bardzo fizyka interesuje sie jeśli o ile tu główna działkę ma fizyka
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Zjawisko Seebecka, szukanie informacji

Post autor: Adax82 »

krystianlc,
Jeśli chodzi o charakterystyki określonych produktów handlowych to poszukaj gdzieś na stronie producenta. Nazwy handlowe często nie mają jakiegokolwiek związku z cechą produktu.
Jeśli jednak masz przynajmniej zdawkowe określenie, że jest to złącze półprzewodnikowe to przejrzyj to w granicach od - do".
Swoją drogą byłoby nie od rzeczy gdybyś bliżej określił, jaki problem masz do rozstrzygnięcia.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Zjawisko Seebecka, szukanie informacji

Post autor: Adax82 »

Trochę szukałem i znalazłem, że ( tacy czy inni ) producenci produkują termopary oparte na stopie platyny z rodem, rutenem, osmem, palladem czy złotem. Nazwa pallaplat sugeruje stop Pt i Pd. Trzeba jednak znaleźć konkretnego producenta i zwrócić się do niego o podanie parametrów technicznych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość