Czy mozna zmienic kierunek na drugim stopniu? po inzynierze

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Lunczo93
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:08

Czy mozna zmienic kierunek na drugim stopniu? po inzynierze

Post autor: Lunczo93 »

Witam, mam pytanie czy mozna zmienic kierunek studiow w przypadku gdy uzyskamy stopien inzynieria na wydziale chemicznym pojsc na drugi stopien na wydzial mechaniczny albo biotechnologii? I czy orientuje się ktoś czy różnica programowa bedzie taka duża i kontynuacja, że po prostu nie dam rady? czy rraczej sa to nowe przedmioty dla wszystkich no i może będzie troszkę lżej tamtym ludziom, który kontynuja jakby ten kierunek, na ktory ja przyszedłem? Jak pytalem w dziekanacie, to mozna przejsc, tylko chodzi mi bardziej o ta roznice programowa? czy jest tak olbrzymia ze to nie ma w ogole sensu bo odpadne czy wszystko jest do ogarniecia?

Prosze o pomoc
ktosia5
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2010, o 16:45

Re: Czy mozna zmienic kierunek na drugim stopniu? po inzynie

Post autor: ktosia5 »

Jasne, że możesz zmienić kierunek, możesz nawet pójść na cokolwiek innego, o ile nie mają jakiś wymagań, radziłabym przejrzeć stronkę poświęconej rekrutacji/wymogom na II stopień, przy kierunkach są napisane wymogi np: studia inż na takim samym kierunku.
Teraz w dobie niżu demograficznego uczelni w sumie wszystko jedno a jak już mowa o biotechnologii to na bank będą ucieszeni
sama znam ludzi, którzy zmienili kierunek po inż, wtedy to obojętnie, bo jest rekrutacja. Jest też szansa zmienić w trakcie lub po I roku inż, ale to raczej w obrębie wydziału lub pokrewnego kierunku, tylko trzeba nadrobić zaległości programowe. W przypadku zmiany kierunku po I stopniu, nadrabiasz sobie wszystko sam, jeśli czegoś nie ogarniasz.
Piszę to na podstawie obserwacji na Politechnice Wrocławskiej
Lunczo93
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:08

Re: Czy mozna zmienic kierunek na drugim stopniu? po inzynie

Post autor: Lunczo93 »

ktosia5 pisze:Jasne, że możesz zmienić kierunek, możesz nawet pójść na cokolwiek innego, o ile nie mają jakiś wymagań, radziłabym przejrzeć stronkę poświęconej rekrutacji/wymogom na II stopień, przy kierunkach są napisane wymogi np: studia inż na takim samym kierunku.
Teraz w dobie niżu demograficznego uczelni w sumie wszystko jedno a jak już mowa o biotechnologii to na bank będą ucieszeni
sama znam ludzi, którzy zmienili kierunek po inż, wtedy to obojętnie, bo jest rekrutacja. Jest też szansa zmienić w trakcie lub po I roku inż, ale to raczej w obrębie wydziału lub pokrewnego kierunku, tylko trzeba nadrobić zaległości programowe. W przypadku zmiany kierunku po I stopniu, nadrabiasz sobie wszystko sam, jeśli czegoś nie ogarniasz.
Piszę to na podstawie obserwacji na Politechnice Wrocławskiej
No chodzi mi o to jesli czegos nie ogarniam. Uwazasz, ze braki beda tak ogromne i bedzie kontynuacja programowa wiekszosci przedmiotow? czy niektore przedmioty tez beda nowe dla wszystkich?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości