Problem z wyborem ATLASU.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: Smile_Forever »

Eustachiusz, świetnie to ująłeś, tak naprawdę dopiero studiując poznaje się plusy i minusy poszczególnych atlasów i każdy wybiera coś dla siebie .
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: lith »

Rzeczywiście jak z samochodem - niby ogarniesz jak pojeździsz, ale kupując pierwsze autko g. się znasz, więc kupujesz co popadnie, albo co ktoś poleci, a potem z tego korzystasz i albo jest w miarę ok, albo szukasz dalej
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: Eustachiusz »

I dlatego właśnie najlepiej jest wypożyczyć atlas z biblioteki, a jak się spodoba to można kupić swój
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: dmnunited »

Sinielnikow jest tylko po rosyjsku, czy można znaleźć gdzieś po polsku?
z tego, co czytam, to nadaje się on głównie do osteo.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: Aksolotl »

Po polsku nie ma, jest za to po angielsku. a podpisy i w rosyjskim, i w ang i tak po lacinie

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: tchorz »

Sinielnikow jest po rosyjsku, czesku, hiszpańsku i angielsku. To jeśli chodzi o treśc i podpisy widok z góry",czy lewa noga". Wszystkie części anatomiczne na rysunkach są podpisane tylko po łacinie niezaleznie od wydania.
Jest to najbardziej szczegółowy atlas i ma ten plus, że starsze wydania są naprawdę tanie. A nadal aktualne.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: mrsdavis »

dmnunited pisze:Sinielnikow jest tylko po rosyjsku, czy można znaleźć gdzieś po polsku?
z tego, co czytam, to nadaje się on głównie do osteo.
Ja z niego korzystałam przy OUN-ie i bardzo sobie chwaliłam. Tym bardziej, że nasza katedra za nim przepadała.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: dmnunited »

Gdzie mozna go tanio dorwac?

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: mrsdavis »

Nasza biblioteka miała Sinelnikovów aż w nadmiarze. Zorientuj się, bo może nie warto kupować.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: tchorz »

na Allegro mozna kupić od 20zł za pojedynczy tom. Tylko trzeba sprawdzać żeby rok wydania był 1960 lub wyżej. Wszytkie te wydania maja trzy tomy i identyczne rysunki, wiec mozna skompletować z róznych lat.
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: photoshopek »

A jakie macie doświadczenia z różnymi wydaniami tego samego atlasu? Ostatnio wyszedł nowy Netter (6ed) i zastanawiam się czy warto dać 50 zł więcej czy kupić 5 ed i zaoszczędzić. Co o tym sądzicie?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: David »

Jeśli chodzi o wydania polskie, to moim zdaniem lepiej wziąć wydanie starsze- nowy est cieńszy, bo wywali z niego część rycin (niestety). Nowe wydanie Nettera jest też w dwóch wersjach-polskojęzycznej i w łacinie. Nie wiem jak u Was na katedrze wymagają, ale jeśli możecie używać łaciny, to lepiej wziąć starszego.

Z atlasami jest tak, że w każdym może się coś podobać innego, i że jedne rzeczy są lepiej tu, a inne tam. Ja mam i lubię Nettera, aczkolwiek np. OUN czy czaszka są w nim bardzo kiepsko zrobione, z kolei w Soboccie przeszkadza mi płaskość rysunków (taki brak percepcji przestrzeni czasem odczuwałem), zbyt mały rozmiar niektórych rycin i kolory- bardziej naturalne wydawały mi się w Netterze. Sinielnikow to klasa sama dla siebie, szkoda tylko że nie znałem cyrylicy, i najpierw musiałem sie opatrzeć co jest w którym tomie.
Z kolei z fotograficznych polecam McMinna (zwłaszcza do czaszki), z Yokochiego korzystałem jakiś czas ale moim zdaniem gorszy on McMinna.

I szkoda wydawać kasy na milion atlasów- kupić jeden i to niekoniecznie- w razie braków korzystać z biblioteki- ja np. dzięki niej korzystałem ze wszystkich dostępnych, pomijając Prometeusza i Granta. I tak ważniejsza niż atlas jest praca na ćwiczeniach i dobry podręcznik.
lykorz
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: Problem z wyborem ATLASU.

Post autor: karooolajn »

Mam pytanie - jak to jest z tłumaczeniami? Załóżmy, że kupię atlas po łacinie - muszę też mieć jakiś słownik czy szukać w podręczniku bo tam będzie polsko-łacińsko?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości