Studia biologii na UAM a poprawa matury?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mst

Studia biologii na UAM a poprawa matury?

Post autor: mst »

Witam

Mam problem
Postanowiłem na początku lipca, że nigdzie nie złożę papierów, pouczę się rok w domu, a w maju powtórnie napiszę maturę, by dostać się na medycyne.

Jednak teraz siedząc kolejny miesiąc w domu dostaję na głowę i chciałbym iść na studia (a przy tym poprawić maturę za rok).
Widzę, że na UAM jest prowadzony drugi nabór i dostępna jest niestety - z kierunków które mnie interesują - biologia, a chciałbym strasznie na Chemię Ogólną - z tymże nie jest ona już dostępna w rekrutacji.

Czy ktoś wie, czy ogłoszą jeszcze nabór na chemię ogólną na UAM?

Czy to dobra opcja iść pouczyć się Biologii przez rok, na boku wziąć sobie korepetycje z chemii i poprawić egzamin za rok?

Pzdr i z góry dziękuję za odpowiedzi
Mateooooo
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2014, o 16:35

Re: Studia biologii na UAM a poprawa matury?

Post autor: Mateooooo »

Uważam ze lepiej iść gdzies na studia w razie jakby za rok też się nie udało poprawić, bo też taką opcję trzeba wziąć pod uwage, mamy bardzo podobny problem bo chce isc na chemie i poprawić chemie za rok
Awatar użytkownika
malibu5
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2011, o 15:50

Re: Studia biologii na UAM a poprawa matury?

Post autor: malibu5 »

Zostań w domu. Z własnego doświadczenia ci mówię
Judyta 2014
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2013, o 12:50

Re: Studia biologii na UAM a poprawa matury?

Post autor: Judyta 2014 »

Zostań w domu Pierwszy rok to przede wszystkim bezkręgowce Być może program się trochę zmienił ale pierwszy rok na biologii nie jest łatwy (zależy od specjalności). I uwierz mi, że nie przyda się do matury
Reakcja

Re: Studia biologii na UAM a poprawa matury?

Post autor: Reakcja »

Hm, no u mnie na uczelni pierwszy semestr to głównie chemia, fizyka, trochę matematyki i raptem trzy przedmioty ściśle biologiczne Zobacz jaki masz program studiów. Może uda się połączyć te studia z poprawą matury
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości