Studia, a pozostanie w domu. Dylemat.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Studia, a pozostanie w domu. Dylemat.

Post autor: cyjanowodor93 »

Zalezy jak dla kogo oczywiscie. Ja bylam na CM UMK w Bydzi. W 1 sem. nie bylo zle,ale i tak bylam zla,ze musze sie uczyc na studia a nie do matury. Zdalam szczesliwie sesje w 1 terminie i odpuscilam studia,zeby w razie cos nie tracic tych punktow ECTS. Od marca uczylam sie do matur,ale za malo czasu jak dla mnie (juz teraz wiem,ze robilam za duzo teorii za malo praktyki). Natomiast od kolezanki, ktora rowniez poprawiala mature ale zostala na studiach, dowiadywalam sie jak tam jej idzie. Nie bylo czasu na nic. Fizjologia jest jednym z gorszych przedmiotow na tej uczelni,ludzie po prostu nie wyrabiali psychicznie i rezygnowali ze studiow. Do tego jeszcze inne przedmioty, ktore trzeba bylo w miare systematycznie zaliczac.

Oczywiscie nie chce tu generalizowac, jest to kwestia jednostki,ale nie bylo wcale tak latwo. Jak dla mnie analityka nwet jest spoko,ale dla kogos kto chce tam ew. zostac, bo z praca po tym kierunku jest raczej srednio
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Studia, a pozostanie w domu. Dylemat.

Post autor: PrzebiegłyJeż »

M94 pisze:Nie polecam zostania w domu,owszem poprawiłem wyniki ale nie na tyle aby mnie to satysfakcjonowało. Przyznam że czasem sobie odpuszczałem naukę i się coraz bardziej rozleniwiałem i ciągle mówiłem spoko jeszcze 7 miesięcy a potem przyszło co do czego i obudziłem się z kilkoma działami z chemii z ręką w nocniku
NIe chcę nikogo obrażać i w ogóle, ale co to ma być, jak ktoś zostaje w domu, na utrzymaniu rodziców i zamiast się uczyć siedzi i ogląda seriale albo łapie lenia. O co chodzi? Ja tez leżałem rok w domowych piernatach, jednak wiedziałem, że moją pracą jest nauka i nie mogę sobie odpuścić, udało się.
Skoro niektórzy ostatni gap year zawalili przez własne lenistwo to raczej nie polecam im zostawania po raz drugi w domu.
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Studia, a pozostanie w domu. Dylemat.

Post autor: cyjanowodor93 »

Popieram przedmowce. Jezeli juz sie ktos decyduje na zostanie w domu, to niech sie jeszcze do tego ladnie zmobilizuje. A na odstepstwo od nauki polecam sport. - Taki jest moj oto plan na ten rok
emilia_
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2014, o 12:27

Re: Studia, a pozostanie w domu. Dylemat.

Post autor: emilia_ »

cyjanowodor93 pisze:Popieram przedmowce. Jezeli juz sie ktos decyduje na zostanie w domu, to niech sie jeszcze do tego ladnie zmobilizuje. A na odstepstwo od nauki polecam sport. - Taki jest moj oto plan na ten rok
Mój tak samo! Rower, rolki, bieganie i ćwiczenia z Mel B :* Zero stresu
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: Studia, a pozostanie w domu. Dylemat.

Post autor: Devih »

Mam pytanie do tych co zostali rok w domu. Jak daliście sobie radę ze sprawą ubezpieczenia zdrowotnego. Zapisaliście się w UP jako bezrobotni czy na własną rękę płaciliście?
emilia_
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2014, o 12:27

Re: Studia, a pozostanie w domu. Dylemat.

Post autor: emilia_ »

Ja jestem w PUPie od kilku dni (

Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: Studia, a pozostanie w domu. Dylemat.

Post autor: Devih »

Jestem tylko ciekaw czy będą nudzić jakimiś ofertami pracy. Ja - jeśli nie zmienię decyzji co do pozostania w domu - idę się zarejestrować od października, bo do końca sierpnia mam jeszcze ubezpieczenie. Trzeba będzie sobie przygotowywać ładne wymówki, żeby pracy nie chcieli wcisnąć
emilia_
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2014, o 12:27

Re: Studia, a pozostanie w domu. Dylemat.

Post autor: emilia_ »

A ja chętnie skorzystam z np. roznoszenia ulotek czy pracy jako hostessa .( Boję się że zwariuje bez kontaktu ze światem. Wszyscy znajomi wyjadą, chłopak wyjedzie i oprócz sportu nie będę miała innego zajęcia. Myślę że jak ktoś się dobrze zorganizuje to praca nie przeszkodzi (no chyba że bardzo ciężką i zajmującaza dużo czasu, wiadomo ) w nauce. Zawsze to parę groszy tylko dla siebie

magdaklaudia
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2014, o 18:13

Re: Studia, a pozostanie w domu. Dylemat.

Post autor: magdaklaudia »

O widzę, że znalazłam bratnie dusze
Ja też zostaję w tym roku w domu i się uczę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości