Język atlasu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gremcia
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2012, o 10:50

Język atlasu

Post autor: gremcia »

Mam pytanie, które nie daje mi spokoju, bo jestem na etapie porównywania atlasów anatomicznych.

Krótko i zwięźle: wybrać atlas, w którym podpisy w rycinach są po łacinie czy po angielsku?

Wiem, że po pewnym czasie nauki, translacje ang-łac i łac-ang będą intuicyjne, ale zastanawiam się co jest lepsze jako baza, a właściwie, jeśli da się to określić, co jest bardziej preferowane przez uczelnię ?

W przewodniku dla pierwszaków IFMSY jest co prawda napisane, że na szpilkach odpowiedź można zapisać zarówno po polsku, angielsku jak i łacinie, ale ja nadal się głowię i głowię, więc liczę na rady

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szyszaczek
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 09:41

Re: Język atlasu

Post autor: szyszaczek »

po łacinie , angielskie nazewnictwo ci się na anatomii niemal nie przyda, zresztą pojęcia są do złudzenia podobne z łaciną
pele
Posty: 15
Rejestracja: 8 lip 2014, o 17:10

Re: Język atlasu

Post autor: pele »

A jeszcze jedno pytanie do studentów 2-go roku w Poznaniu: zarówno na ćwiczeniach jak i do egzaminu z anatomii wymagane jest tylko polskie mianownictwo czy też to zależy od prowadzącego i niektórzy wymagają jeszcze łaciny bądz angielskiego ?
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: Język atlasu

Post autor: Merien »

Zależy od asystentów, u jednych wystarczy po polsku, inni wymagają łaciny. Natomiast na kołach/egzaminach pytania są różne, także po łacinie (właściwie dość dużo), np.: Strukturą nie przechodzącą przez otwór kulszowy mniejszy nie jest: a) a. pudenda b) n. pudendus etc
A na egzaminie praktycznym piszę się w jakim tylko języku ma się ochotę, byle było dobrze:)
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Język atlasu

Post autor: liath »

Merien, ale trzeba się zdecydować na jakiś język podczas praktycznego? Czy można jedną strukturę po łacinie, drugą po polsku etc?
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: Język atlasu

Post autor: Merien »

Nie, nie trzeba się decydować. Piszesz każdą strukturę w języku, w którym najlepiej pamiętasz, czyli np. szpilka nr 1 po polsku, szpilka nr 2 po łacinie, a nr 3 może być i po angielsku:)
student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Re: Język atlasu

Post autor: student1377 »

Hej
A co mówicie o Prometeuszu? Dobry?
Opłaca się zainwestować?
rkgreen
Posty: 59
Rejestracja: 24 sie 2012, o 19:38

Re: Język atlasu

Post autor: rkgreen »

A ja dalej nie wiem, czy kupić Sobottę, czy Nettera (
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Język atlasu

Post autor: Madridistka »

A jako podręcznik co bierzecie? Ja zastanawiam się nad Grayem a Skawiną
Awatar użytkownika
szyszaczek
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 09:41

Re: Język atlasu

Post autor: szyszaczek »

gray na zajęcia lepszy-w II sem. prowadzący karzą uzupełniać woźniaka grayem
rkgreen
Posty: 59
Rejestracja: 24 sie 2012, o 19:38

Re: Język atlasu

Post autor: rkgreen »

Ja kupiłem Graya i Sobottę. Dwóch kolegów z II i IV roku polecali te podręczniki. Skawinę mam od dziewczyny, a Woźniaka kupiłem nowego
student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Re: Język atlasu

Post autor: student1377 »

Ponawiam pytanie o Prometeusza
Opłaca się zainwestować w niego, czy raczej odpuścić?
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Język atlasu

Post autor: mickey_mouse »

student1377, jak masz kasę, to warto, a jak nie masz albo ci szkoda, to w czytelni sobie poczytasz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości