Niezbędnik studenta I roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Już edytowałam swojego post

Numer albumu miałabyś na swoim indeksie, gdyby takie na PUMie jeszcze dawali. Taki system numeracji studentów. Teraz się za jego pomocą logujesz i są za jego pomocą podawane wyniki kół/egzaminów. Warto szybko zapamiętać xd
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: nimfka »

Sofia pisze:Już edytowałam swojego post

Numer albumu miałabyś na swoim indeksie, gdyby takie na PUMie jeszcze dawali. Taki system numeracji studentów. Teraz się za jego pomocą logujesz i są za jego pomocą podawane wyniki kół/egzaminów. Warto szybko zapamiętać xd
Ok, dzięki

lorii77
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2014, o 13:34

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: lorii77 »

Proszę wyjaśnijcie jeszcze podstawowe terminy studenckie tj. koło, wejściówka, na czym polegają, czym się różnią i które z nich mają wpływ na zaliczenie danego przedmiotu.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Meh, to można dość łatwo znaleźć za pomocą google, ale niech będzie, skoro i tak stale uzupełniam ten wątek xd.

Wejsciówka:krótki teścik pisany przed rozpoczęciem ćwiczeń, z materiału jaki ma na danych ćwiczeniach obowiązywać. (Wyjątek na PUMie, przynajmniej na moim roku: embriologia. Na to uczyliśmy sie materiału z poprzedniego ćwiczenia). Jest rozpiska tematów na każde ćwiczenie na stronach zakładów, więc nie ma że nie wiedzieliście czego sie nauczyć. Na I zajęciach wytłumacza wam jak się na nie uczyć i z czego. Żeby zaliczyć przedmiot trzeba zebrać określoną liczbę punktów/średnią ocen.

Koło: duży sprawdzian z części materiału np.preparatu. ilość kół zależy od przedmiotu. Trzeba zaliczyć wszystkie żeby być dopuszczonym do egzaminu. Ilość terminów poprawy i ich wygląd zależy od zakładu, a nawet od asystenta. Mogą być ustne albo pisemne.
Veren
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2013, o 19:48

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Veren »

Błogosławiona niech będzie osoba, która założyła ten wątek i oczywiście ci, którzy dzielnie nam odpowiadają P
Ja mam jeszcze kilka pytań.
1. W jaki sposób wyglądają zapisy na wf?
2. Z tego, co słyszałam, indeksy są elektroniczne, tak? Czyli odpada cała opcja chodzenia po wpisy?
3. Czy jeśli mam już badania robione do książeczki zdrowia (sanepidowskiej) dwa lata temu, to to wystarczy, czy muszę je zrobić na nowo?
4. Czy jest jakaś studencka przychodnia, czy niekoniecznie coś takiego w Szczecinie funkcjonuje?
5. Czy to prawda, że w tym roku wszystkie wykłady mają być obowiązkowe?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Piotrr »

1. Idziesz na wf i ćwiczysz. Było już o możliwości zapisu na basen, ale ciężko bo mało miejsc.
2. Niby tak, aczkolwiek jakoś słabo to chyba działa, bo starości i tak biegają za wpisami.
3. Jak masz ważny sanepid to nie musisz robić tego
4. Każda (chyba) uczelnia musi mieć przychodnie. Jest jest, tylko w pizdu daleko od akademikow
5. Tez mega słaba opcja. nawet nie będę komentował poronionego pomysłu. Na zajęciach sama pani dziekan chodzila i informowala studentow. tak to prawda.
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: nika0645 »

a te badania to kiedy/na kiedy trzeba zrobić? gdzie jest w ogóle jakaś o nich informacja?
Veren
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2013, o 19:48

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Veren »

Była już odpowiedź, że do końca pierwszego semestru. Chyba :]
Veren
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2013, o 19:48

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Veren »

Piotrr pisze:1. Idziesz na wf i ćwiczysz. Było już o możliwości zapisu na basen, ale ciężko bo mało miejsc.
2. Niby tak, aczkolwiek jakoś słabo to chyba działa, bo starości i tak biegają za wpisami.
3. Jak masz ważny sanepid to nie musisz robić tego
4. Każda (chyba) uczelnia musi mieć przychodnie. Jest jest, tylko w pizdu daleko od akademikow
5. Tez mega słaba opcja. nawet nie będę komentował poronionego pomysłu. Na zajęciach sama pani dziekan chodzila i informowala studentow. tak to prawda.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
Jeśli chodzi o przychodnię, to np. WUM swojej nie ma. A przynajmniej nie miał rok temu, dlatego pytam, bo nie wiem, czy szukać tam sobie lekarza, czy już jakaś opcja jest.
A sanepid właśnie nie wiem, ile jest ważny. Ale się dopytam w takim razie.
A plan zajęć wf gdzieś jest? Na stronie internetowej chociażby?
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: nimfka »

Veren pisze:
Piotrr pisze:1. Idziesz na wf i ćwiczysz. Było już o możliwości zapisu na basen, ale ciężko bo mało miejsc.
2. Niby tak, aczkolwiek jakoś słabo to chyba działa, bo starości i tak biegają za wpisami.
3. Jak masz ważny sanepid to nie musisz robić tego
4. Każda (chyba) uczelnia musi mieć przychodnie. Jest jest, tylko w pizdu daleko od akademikow
5. Tez mega słaba opcja. nawet nie będę komentował poronionego pomysłu. Na zajęciach sama pani dziekan chodzila i informowala studentow. tak to prawda.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
Jeśli chodzi o przychodnię, to np. WUM swojej nie ma. A przynajmniej nie miał rok temu, dlatego pytam, bo nie wiem, czy szukać tam sobie lekarza, czy już jakaś opcja jest.
A sanepid właśnie nie wiem, ile jest ważny. Ale się dopytam w takim razie.
A plan zajęć wf gdzieś jest? Na stronie internetowej chociażby?
Tak, jest gdzieś na stronie, ale z tego co pamiętam to za wiele przydatnych informacji tam nie ma.

Veren
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2013, o 19:48

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Veren »

Czyli po prostu wybieram zajęcia, które mi godzinowo pasują i przychodzę, tak? I muszę być na jakichkolwiek raz w tygodniu?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Piotrr »

nie. wf masz uwzględniony w planie zajęć swojej grupy. A co do sanepidu do końca pierwszego semestru, bo inaczej legitki nie podbijają. Przynajmniej mi nie chcieli i latałem na koniec semestru jak glupi P
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: nimfka »

Piotrr pisze:nie. wf masz uwzględniony w planie zajęć swojej grupy. A co do sanepidu do końca pierwszego semestru, bo inaczej legitki nie podbijają. Przynajmniej mi nie chcieli i latałem na koniec semestru jak glupi P
a właśnie, jak to wygląda z legitymacją studencką? Dane i zdjęcie do niej podawaliśmy przy rekrutacji, a co z opłata? Kiedy i ile się płaci? I kiedy można legitkę odebrać?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości