Niezbędnik studenta I roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
PolaFasola
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:04

Kilka pytań

Post autor: PolaFasola »

Witam. W tym roku zacznę studia na kierunku lekarskim w Szczecinie i także mam kilka pytań
1) Czy dostaniemy od uczelni jakiś oficjalny list z informacjami na temat studiów, logowania do systemu itp.? Nie wiem, czy inni, którzy brali udział w rekrutacji też tak mają, ale ja już nie mogę zalogować się na swoje konto kandydata, ale na konto studenta także Trochę się tym martwię i zastanawia mnie to.
2) Jak wyglądają zajęcia z angielskiego? Czy jest podział na grupy, piszemy jakiś test sprawdzający umiejętności na początku roku?
3) Czy skrypt z chemii można bez problemu dostać w bibliotece? A jeśli nie, to gdzie można zakupić nowy?

Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

PolaFasola, odpowiedzi na pytania 1 i 3 są na poprzednich stronach w moich postach. Warto poświęcić chwilę na przejrzenie całegotematu zanim zada sie po raz kolejny to samo pytanie.

Pytanie 2) przy rekrutowaniu sie wpisywano w formularz stopnia zaawansowania jezyka. Na tej podstawie trafiasz do grupy średnio albo zaawansowanej. Ludzie są dzieleni na grupy zwykle tak samo jak grupy dziekańskie. Jakieś aktualności trza sprawdzać na stronie studium języków obcych.
PolaFasola
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:04

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: PolaFasola »

[quote="Sofia"]PolaFasola, odpowiedzi na pytania 1 i 3 są na poprzednich stronach w moich postach. Warto poświęcić chwilę na przejrzenie całegotematu zanim zada sie po raz kolejny to samo pytanie.

Przed zadaniem pytań przeczytałam wszystkie poprzednie posty. Co do skryptu z chemii pojawiły się informacje, że ogólnie jest w bibliotece, używany można dostać za 5 zł, a nowy kosztuje 30 zł, ale nie było nigdzie napisane, gdzie taki nowy można nabyć. Przejrzałam więc jeszcze raz poprzednie odpowiedzi, jednak nadal nie dostrzegłam takowej informacji, więc albo jestem bardzo mało spostrzegawcza (w sumie to prawdopodobne), albo się jednak nie pojawiła.
Jeśli chodzi o list to pojawiła się informacja, że uczelnia przysyła maila z informacjami, jednak niektóre uczelnie przesyłają oprócz tego także list na adres zamieszkania, byłam po prostu ciekawa, czy PUM też tak robi. Interesowało mnie także, czy inni też już się nie mogą zalogować na konto kandydata. Jeśli i ta informacja pojawiła się we wcześniejszych postach dozgonnie przepraszam za swoją ślepotę, nie chciałam nikogo zdenerwować Dziękuję także za udzieloną informację o zajęciach z angielskiego
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: nika0645 »

z czego się orientuję to nikt się nie może teraz zalogować na konto kandydata
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

PolaFasola, uwierz mi że nowy Ci niepotrzebny. Lepiej wydać mniej i kupić starszy, nowy bardzo szybko sie rozlatuje i przydaje sie tylko przez I semestr. Ale jak bardzo chcesz wydać kase to kupuje sie go w rektoracie w wydawnictwie.

I nie przypominam sobie żebym dostała jakiś list z informacjami na temat studiów. Nawet nie umiem wymyślić co można by w nim napisać poza oficjalną informacją o przyjęciu na studia
PolaFasola
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:04

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: PolaFasola »

Ok, dzięki Będę na pewno polować na używany skrypt, ale wolałam się dowiedzieć na wszelki wypadek, gdzie można kupić nowy. Jestem trochę panikara i o wszystko się martwię Właśnie, dużo osób nie daje rady i wylatuje po pierwszym roku? Trochę się o to boję szczerze mówiąc
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Nie wiem, bo sporo osób jak nie zda to jednak bierze repete. Ale nie bój sie, jak sie bedziesz naprawde uczyć to zdasz wszystko
PolaFasola
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:04

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: PolaFasola »

Dzięki Póki co próbuję jeszcze trochę wypocząć i nie myśleć, co będzie
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

I to jest najlepsza rzecz jaką można zrobić. Po prostu cieszyć sie pozostałymi wakacjami
Veren
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2013, o 19:48

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Veren »

Ja chciałabym podbić pytanie o buty na anatomię. Widziałam już w tym wątku dwie odpowiedzi. Jedna osoba powiedziała, że nie są potrzebne na zmianę, a druga, że owszem. To jak to jest?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Gdzie jest napisane ze trzeba? Ja tam przychodziłam w jakich chciałam i nikt mi nic nie zrobił. Jedyne do czego sie mogą przyczepić to brak fartucha, bo to obowiązkowo trza mieć. Jednak sandałów albo odsłoniętych klapeczków nie polecam, bo można sie zachlapać formalina
adasko94
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 13:03

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: adasko94 »

Witam na początku chciałbym bardzo podziękować za udzielone tu informacje, na prawdę są przydatne chciałbym wrócić do sprawy wf-u, pojawił się rozkład zajęć, jest na nim wf ale nie ma określonych godzin ani grup. I tu moje pytanie: czy te informacje się pojawią w planie? i jeszcze chciałbym się podpytać o biologię molekularną, trudne to?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Skoro jest taki przedmiot na który musicie iść to raczej sie pojawi

Grupy mają się pojawić później, około 22 na pewno gdy będzie wiadomo ile osób zdało na na wyższe lata.

Poza tym informacje o lektoracie z języka obcego są podawane na stronie Studium Języków Obcych, a nie w planie. Nie zapomnijcie o tym

Biologia molekularna jak pisałam w pierwszych postach jest u nas niezbyt trudnym przedmiotem. Wszyscy zdali bez większego problemu egzamin w sesji zimowej, jedyny jaki miałam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości