Fizjologia człowieka (książki)

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
michal25
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:41

Fizjologia człowieka (książki)

Post autor: michal25 »

Witam.
Która z książek dotyczących fizjologi człowieka Waszym zdaniem jest najlepsza na OB?
1) Fizjologia człowieka w zarysie, W. Z. Traczyk,
2) Fizjologia człowieka, Krótkie wykłady
3) Anatomia i fizjologia człowieka, Waldemar Lewiński

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Fizjologia człowieka (książki)

Post autor: Alra »

Ja się uczyłam z Hosera i Krótkich Wykładów (to drugie to już praktycznie przed samym centralnym przejrzałam ). A poza tym dużo informacji znalazłam w szkolnym podręczniku WSiPu - nerwowy i immunologia są tam zdecydowanie za bardzo rozszerzone patrząc pod kątem matury, ale w przypadku ob wychodzi to na plus .
Pozostałych dwóch książek w ręku nie miałam, więc niestety nie mogę porównać.
michal25
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:41

Re: Fizjologia człowieka (książki)

Post autor: michal25 »

Dzięki za odpowiedź.
W wykazie książek do OB jest Traczyk, myślę więc, że skorzystam z tej publikacji.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Fizjologia człowieka (książki)

Post autor: Smile_Forever »

Ze swojej strony polecam również część Bukały poświęconą fizjologii zwierząt z elementami fizjologii człowieka, bo w niej znajduje się sporo ciekawych informacji. Trzecia i piąta część podręczników WSiPu też pozwala w sporym zakresie poszerzyć wiedzę z tego zakresu. Z Traczyka i Krótkich wykładów korzystaj wybiórczo, bo na pewno wszystkie informacje nie przydadzą Ci się pod kątem OB. Najlepiej doczytywać te tematy, które Cię ciekawią
michal25
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:41

Re: Fizjologia człowieka (książki)

Post autor: michal25 »

Czy warto przerobić książki Bakuły?

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Fizjologia człowieka (książki)

Post autor: Smile_Forever »

Zdecydowanie warto . Osobiście korzystałam z tej serii przygotowując się do Olimpiady, przerabiałam ją po opanowaniu podstawy programowej z podręczników do matury rozszerzonej i dowiedziałam się całkiem sporo nowych informacji. Poza tym, zadania zamknięte zawarte w Bukale są ciekawe i poziomem nie umniejszają olimpijskim .
michal25
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:41

Re: Fizjologia człowieka (książki)

Post autor: michal25 »

Glikoproteina serdeczne dzięki

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości