książki w szkołach

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
jagodam
Posty: 7
Rejestracja: 5 cze 2014, o 14:34

książki w szkołach

Post autor: jagodam »

Zastanawiałam się ostatnio co sądzicie o podręcznikach np z biologii czy chemii z których uczą się uczniowie w gimnazjum czy liceum. Ja miałam takie książki

Kod: Zaznacz cały

sklep.wsip.pl/wyszukiwarka-zaawansowana/wyniki-wyszukiwania/?search%5Bprzedmioty_uid%5D=212119
i osobiście uważam, że nie były złe-porównując inne szkoły. Myślę też, że jeśli książki do nauki byłby naprawdę pisane ciekawie o wiele łatwiej było by nam się z nich uczyć. Jakie jest wasze zdanie
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: książki w szkołach

Post autor: Nitrogenium32 »

Gdyby było więcej ciekawostek i przykładów wykorzystania wiedzy w życiu codziennym, to może by ludzie chcieli się uczyć. W podręczniku Halliday, Resnick, Walker jest bardzo dobre rozwiązanie - na początku każdego działu jest ciekawostka i zadane przy niej pytanie, na które się znajdzie odpowiedź podczas lektury tego działu. Np. ile energii potrzeba by przetransportować taki jeden pomnik z Wysp Wielkanocnych używając prymitywnych metod. Gdyby takie rozwiązanie zastosowano w podręcznikach szkolnych, to ludziom przyjemniej by się uczyło.
wiktoria0902
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2016, o 21:07

Re: książki w szkołach

Post autor: wiktoria0902 »

Obecnie w liceum na profilu biolchem mam książki z nowej ery - Biologia na czasie, akurat przerabiamy genetyke 3 część i niestety musze uzupełniac swoja wiedze o inne zrodla bo uwazam ze u nas jednak nie ma dostatecznie dużo szczegółów, a szkoda.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość