Czy warto?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kingu
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2014, o 13:52

Czy warto?

Post autor: kingu »

Wczoraj dostałam się na UMB ,a papiery mam póki co na WUMie - lekarski . Zastanawiam się poważnie nad zmianą miasta : Białystok bardzo mi się podoba ,mam tam znajomych i wszyscy chwalą uczelnię. Warszawa lekko mówiąc mnie przeraża ,mam do niej dalej i nie znam nikogo ,a czytałam więcej negatywnych opinii niż o UMB. Rodzice nalegają żebym poszła do Warszawy ,bo jest to dla mnie ogromna szansa i wyższy poziom. Jednak jakoś nie wiem czy oni mają rację . Wiadomo zależy mi na tym ,aby mieć najlepszą drogę na starcie po studiach ,bo nie mam żadnych znajomości w tym środowisku ,ale czy na prawdę warto się pomęczyć w Warszawie niż mieć bardziej spokojne życie i studia w B-stoku? Czy różnica w dyplomach ma jakąś dużą różnice jeśli chodzi o medycynę? Zawsze myślałam ,że jak się wybiera jakieś kierunki humanistyczne to lepiej iść do większego miasta ,a uczelnie medyczne reprezentują ten sam poziom. W Warszawie przyjmują 400 osób ,a w Białymstoku 160 - może łatwiej się będzie przebić w Białymstoku - co o tym sądzicie? Proszę o rzetelne informacje.
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Czy warto?

Post autor: annusza »

Ja dostałam się na WUM z pierwszej listy, złożyłam tam dokumenty, natomiast na UMB z drugiej i właśnie tę uczelnię wybrałam . Po wieeeeelu namysłach. Idź tam, gdzie Ty będziesz czuła się lepiej, gdzie chcesz ewentualnie osiąść po studiach. Wszystkie polskie uczelnie medyczne są bardzo dobre. Jeśli chcesz to zapraszam na pw - mogę podzielić się paroma przemyśleniami i zebranymi informacjami .
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: Czy warto?

Post autor: Włóczykijek »

Skoro czujesz, że tu bardziej jest Twoje miejsce, to nie wahaj się . też kiedyś zrezygnowałem z UMB, bo namawiali mnie rodzice, bo poziom wyższy", bo większe możliwości naukowe - to wg. mnie złe podejście - swojej decyzji pożałowałem i zyskałem dodatkowy rok w plecy".
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Czy warto?

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Ech jaki ten Białystok zły, w ogóle powinni zburzyć tę uczelnię, wszystkie zburzyć, tylko Warszawfke zostawić. W końcu to stolica, gruba kasa, nowe życie. Jak W-wa to nawej uczelnie musza mieć najlepsze, wszystko jest najlepsze! A Biały? Podlasie? Żuli samych na youtubie widziałem.
Tak się czuje, jak czytam takie posty.
Żeby nie było na warszafke z pierwszej się dostałem, ale to żaden wyczyn.
Sama zdecyduj gdzie chcesz iść, jesteś już duża.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości