Podręczniki z biologii do matury.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: Marzenka1995 »

Znacie jakieś książki, z których mogłabym przygotować się dobrze (ok.90%) do matury z biologii rozszerzonej (poprawa starej matury) ?

Na forach jest tego pełno, a mi chodzi najlepiej o JEDNĄ książkę, ale taką naprawdę dobrą, która ma w sobie WSZYSTKO, co potrzebne. Żebym nie musiała uzupełniać informacji z jednej książki w innej.

Będę wdzięczna, jeśli ktoś się podzieli informacjami.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: mrsdavis »

Marzenka1995 pisze:o JEDNĄ książkę, ale taką naprawdę dobrą, która ma w sobie WSZYSTKO
Takiej nie ma.
Po pierwsze nie jesteś w stanie przewidzieć, co akurat przyda Ci się na maturze. Po drugie jedna pozycja często stanowi uzupełnienie innej, tudzież opisuje pewne tematy w sposób dla kogoś mniej/ bardziej przystępny. Po trzecie każdemu odpowiada inna forma- np. więcej/ mniej obrazków.
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: Marzenka1995 »

Chodzi mi o to, żeby jedna książka zawierała cały materiał jaki jest wymagany na maturze rozszerzonej . nie ma takiej książki ?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: mrsdavis »

Teoretycznie każda książka dopuszczona do nauki w liceum powinna zawierać ten materiał. W praktyce książki jednak troszkę się różnią lub poruszają niektóre tematy w odmienny sposób- stąd na forum jest wiele wątków dot. wyboru najlepszej pozycji.
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: Marzenka1995 »

Ok, a więc zaproponujesz mi jakąś konkretną wg Ciebie najlepszą ?
baCH_u
Posty: 12
Rejestracja: 2 sie 2014, o 11:08

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: baCH_u »

Najlepiej zwykłe podręczniki operonu jak na maturę to wiedzy nawet za dużo.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

[Link] Książki

Post autor: mrsdavis »

Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: Marzenka1995 »

Możesz link do tego Lewińskiego, bo są różne wydania ?

Ja mam 3 części MAC i vademecum Pyłki Gutkowskiej, ale chyba jakieś stare wydanie, nie wiem czy jest dobre.
I zastanawiam się czy to by wystarczyło czy muszę jednak kupić coś innego.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: mrsdavis »

Drugi tom jest granatowy, trzeci- różowy.

MAC-a akurat nie polecam. Miałam go w liceum, szybko się pozbyłam.
Załączniki
1.jpg
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: Marzenka1995 »

Dzięki mrs Davis
baCH_u a ten Operon, to który ?
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: Fify715 »

Chyba o tę chodziło:
1.jpg
Jest też inna seria: Odkrywamy-na-nowo-podrecznik-zakres-rozszerzony-szkola-ponadgimnazjalna
Mam obie i bardziej lubię Ciekawi świata", ale to już chyba kwestia gustu.

Aha i jakbyś chciała jakieś Vademecum, takie do schematów i ogólnej powtórki to polecam również Operonu. Obojętne z którego roku, zmienia się chyba tylko okładka Ja mam z 2008.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: Seeba »

Marzenka1995, niby cały materiał miałabyś w vademecum jednego czy drugiego wydawnictwa ale to nie to samo co podręczniki. Vademecum jest najlepsze na powtórki kiedy już zapoznałaś się z całym materiałem.
baCH_u
Posty: 12
Rejestracja: 2 sie 2014, o 11:08

Re: Podręczniki z biologii do matury.

Post autor: baCH_u »

O to mi chodzi, sa calkiem dobre biologe trzeba zrozumiec, a nie sie nauczyc-dlatego nie polecam vademecum. Jesli chodzi o mature to duzej wiedzy nie trzeba miec, to co w podreczniku wystarczy. Liczy sie sztuka rozwiazywania zadan maturalnych. Poszukaj testow i rozwiazuj je-jak najwiecej. Proponuje isc na jakies kolo, zeby nauczyciel spojrzal na to i nauczyl. Potem arkusze maturalne + matury probne. Ale jak powiedzialem najwazniejsze to sie nauczyc myslec biologicznie, z czym duzo osob ma problem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości