Przyszły kierunek

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Kama11
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2014, o 21:51

Przyszły kierunek

Post autor: Kama11 »

Cześć! Do matury mam jeszcze rok, ale wybór studiów spędza mi sen z powiek Interesuje mnie genetyka i mikrobiologia. Chciałabym się dowiedzieć który kierunek ma większą przyszłość i jakie przedmioty muszę zdać na maturze by się na niego dostać. Liczę na Waszą pomoc
M94
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2014, o 17:34

Re: Przyszły kierunek

Post autor: M94 »

Lekarski i specjalizacja z genetyki tylko to ma przyszłość obecnie.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Przyszły kierunek

Post autor: mis koala »

M94 pisze:Lekarski i specjalizacja z genetyki tylko to ma przyszłość obecnie.
No to chyna najlepsza i najbardziej optymistyczna wersja. Pozostaje jeszcze biotech
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Przyszły kierunek

Post autor: Passiflora »

Można też wybrać analitykę medyczną. Po jej ukończeniu jest możliwość zrobienia specjalizacji z laboratoryjnej genetyki medycznej (niestety żeby móc ją robić trzeba wypracować określoną liczbę godzin w laboratorium). Podaję link, możesz dokładniej o tym poczytać

Kod: Zaznacz cały

cmkp.edu.pl/kursy/?rok=2014&ro=1&spe=189
Niestety specjalizacje po analityce mają to do siebie, że są odpłatne i długo trwają, więc tak jak poprzednicy uważam, że lepszym wyjściem byłaby medycyna i później zrobienie specjalizacji z genetyki Trwałoby to krócej, a i zarobku byłyby lepsze
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Przyszły kierunek

Post autor: kokardka »

hildaxx pisze: Oferuje po ukończeniu bardzo podobne kwalifikacje do studentów.
To są ZUPEŁNIE inne kwalifikacje, nie wierz we wszystko co mówi szkoła Jeżeli chcesz być farmaceutą z pełnymi kwalifikacjami, idź na studia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości