Pytanie do studentów medycyny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Dudek »

zobacz-ten-plik.pdf
(417.8 KiB) Pobrany 50 razy
takie coś znalazłem.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Medycyna Lwów »

Dudek pisze:
Kaamil pisze:70 proc. nie mieć nawet bez nauki to naprawdę trochę wstyd. Spokojnie tyle pytań to zupełne podstawy medycyny. Każdy punkt wyżej zdobyć jest za to coraz trudniej.
Troszku brednie piszesz skoro średnia np dla twojej uczelni na jesieni to 139,5pkt to 50% twoich kolegów i koleżanek to matoły? No bez przesady. Proste, że każdy chciałby wynik w okolicach 80% ale wydaje mi się, że trzeba się o niego postarać, a nie iść z ulicy.

btw. są może jakieś stronki ze statystykami rekrutacji na specjalizacje? Ile pi razy oko % trzeba na daną speckę (wiadome, raz jest więcej miejsc, raz mniej, ale jakieś uśrednione) ?
nie brednie, tylko tak uważam - zwłaszcza że idąc w lutym z ulicy i na luzie miałem 82proc. A na stażu raczej książek się nie otwiera. Inna sprawa, że pewnie każdy widzi ile wokół na studiach było ludzi zwyczajnie tępych, którzy zdają bo albo kują bez sensu na pamięć, a wiedzy i tak żadnej nie mają, albo kombinują etc.
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Smoła »

Kaamil trudno, żeby wszyscy trzymali taki sam poziom, jak najlepsi na roku.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Agher »

Większość pytań na lep/lek jest bardzo prosta i są to pytania o naprawdę podstawowe rzeczy - oczywiście dla kogoś kto się uczył i przy tym myślał, bo samo rycie niewiele pomoże. Poza tym wystarczy rozejrzeć się i popatrzeć jak się wiele osób uczy i podchodzi do egzaminów… tu nie chodzi o trzymanie poziomu tak jak najlepsi na roku, tylko o jakieś minimum przyzwoitości. No ale jak ktoś przepchnął się przez studia to potem efekty są widoczne wielokrotnie, zwłaszcza jak się trafia na niedouczonych lekarzy. Tylko na moje to szkoda tych 6 lat.
applefan
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2014, o 16:25

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: applefan »

a co myślicie o ldepie? trudniejszy?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Medycyna Lwów »

Co za debilne pytanie

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Erick »

Odpowiedź jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Medycyna Lwów »

Wypowiedz sie wiec na poziomie - ale nie zapomniałem ze na niektóre pytania sie nie da

sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: sandoz »

Na ldepie pytania zgodne z kierunkiem a czy trudne ? To zalezy ale zawsze warto wiedzę odswieżyc .
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: anusia1994 »

czy dużo jest chętnych na gastroenterologię albo endokrynologie?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: randomlogin »

Trudno powiedziec, do tej pory to byly specjalizacje szczegolowe, wiec nie da sie ich za bardzo porownywac z podstawowymi.
metioninka
Posty: 131
Rejestracja: 28 cze 2013, o 20:46

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: metioninka »

czy jest na danej uczelni spis ksiazek do nauki ?skad mam wiedziec jakie ksiazki sa wymagane na lekarski, i czy sa jakies ksiazki ktore sa takie same na kazdej uczelni (w ktore na pewno moge sie juz zaopatrzyc choc nie wiem dokladnie do ktorego miasta sie dostane)
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: randomlogin »

Listy jakies sa, latwiej badz trudniej dostepne. Tylko zwykle oderwane od rzeczywistosci - i i tak w praktyce uczy sie z czego innego niz jest tam napisane.
Uniwersalne ksiazki? 100% uniwersalnych praktycznie nie ma. Nawet ze Szczeklika sie wylamuja. Nie wiem, JAKIS atlas anatomiczny? Nieoficjalnie Skawina? Choc i tu mozesz bardzo nie trafic, jesli nie w oficjalne wymagania to np. w swoje preferencje poki nie wiesz co robisz.
Czemu chcesz popelnic taka glupote? Bo jesli dostalas stype i masz wydac na ksiazki, to. chociaz sie co do miasta okresl, cos sie moze wymysli (.niezbyt to racjonalne, ale widze uzasadnienie), ale w kazdym innym wypadku idz na rower albo zamow sobie Bukale czy cos i na tym zakupy poki co zakoncz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości