Biologia czy mikrobiologia

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2013, o 08:48

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: Prometeusz »

Z zasięgniętych przeze mnie opinii (sam dwa lata temu miałem podobne dylematy) to u nas pracy dla mikrobiologów nie ma wcale, a w konkurencji o zawód dla biologa raczej przegra się z osobą po czystej biologii albo - przeważnie - po biologii z ochroną środowiska.
CO innego na Zachodzie, ale tam konieczny jest fachowy język i -najlepiej - kursy do labu albo i ISO.
karolina30
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2016, o 09:55

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: karolina30 »

Trzeba byłoby się zorientować jak jest teraz z pracą po tym kierunku. Z tego co ja wiem to raczej nie za dobrze to wygląda. No chyba, że praca za granicą, wtedy można liczyć na dobre zarobki.
Amarlith
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2010, o 22:28

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: Amarlith »

Studia podyplomowe z analityki medycznej są potrzebne osobom, które chcą rozpocząć pracę jako diagnosta laboratoryjny - czyli mieć uprawnienia do sygnowania wyników badań swoim nazwiskiem. Wszelkie regulacje prawne dotyczące zawodu diagnosty laboratoryjnego znajdują się na stronie Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych: kidl.org.pl Z tego co mi wiadomo, do samej pracy technicznej w laboratoriach analitycznych nie jest niezbędny tytuł diagnosty, jednak szukają raczej ludzi z wyższymi kompetencjami.
Jeszcze kilka lat temu (ok. 2010) było bardzo dużo ogłoszeń o pracę na stanowisku diagnosty, jednak teraz tych ogłoszeń jest dużo mniej. Dla ludzi, którzy posiadają już tytuł diagnosty i poszukują pracy sporo ogłoszeń jest na stronie KIDL.
Odnośnie kosztów studiów podyplomowych - 4-5 lat temu była to kwota rzędu 15 000 PLN za całość.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość