studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
ans007
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2014, o 13:26

studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: ans007 »

Cześć. Mam takie pytanie do osób które się orientują. Już niedługo wybór studiów a ja waham się nad okulistyką i ortopedią, ale nie w tym rzecz.
Nigdzie nie mogę znaleźć bezpośrednich kierunków ( okulistyka i ortopedia) . Czy muszę iść na studia o kierunku lekarskim i dopiero potem robić specjalizację, czy jednak jest bezpośredni kierunek? Często widzę fizjoterapię, analitykę medyczną, farmację ale nigdzie tych które mnie interesują. Pomoże ktoś i wytłumaczy mi?
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: Lika »

Najpierw idziesz na studia lekarskie, potem po studiach piszesz LEK i robisz specjalizację i możesz wybrać tam okulistykę lub ortopedię, o ile będą na nią miejsca i nie wskoczy ktoś z wyższym wynikiem LEKu. to tak w skrócie.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: Sofia »

Eh, ja wiem że naprawdę, można być bardzo niezorientowanym. ale wpisanie w google kilku prostych słów i sprawdzenie pierwszych lepszych linków to chyba nie jest duże wymaganie.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: _włóczykij »

I like it.

Sofia, zdradź sekret jakżeś to zrobiła
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: asdfgasdg »

Hahaha.

Sorry, ale to brzmi jak chce być neurochirurgiem jak Derek Szepard XD

Jeszcze dział biochemia o.O
Ostatnio zmieniony 5 sie 2014, o 14:45 przez asdfgasdg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: doktorka »

Studia lekarskie polegaja na tym,ze zapierdzielasz 6 lat gdy Twoi znajomi imprezuja, nastepnie piszesz LEK gdy inni imprezuja, potem ustawiasz sie z wynikiem z LEKu w kolejce do specki i juz wiadomo,ze sie nie dostaniesz,bo na oko i na ortopedie trzeba miec pierdylion punktow,a miejsca sa po 2 albo wcale. A jak Ci sie fuksnie i dostaniesz sie na ortopedie (bo na oko to nie), to w wybranym szpitalu ordynator po cichu szepnie Ci do ucha,ze masz spadac,bo po co mu baba na ortopedii:D To tak w skrocie. Of koz w tym czasie Twoi znajomi nadal imprezuja i robia kariery np w finansach.

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: promyczek14175 »

W takim razie po cholerę pchać się na medycynę, skoro nie ma perspektyw?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: randomlogin »

A o tym to caly temat jest, inny. Poza tym nie nie ma perspektyw, tylko trzeba wiedziec co jest realne a co nie. Faktycznie isc na medycyne z nastawieniem bede okulista jest jeszcze bardziej naiwne niz wybieranie sie na stome bo stoma to nie tylko zeby, ja bede chirurgiem szczekowo-twarzowym. Ortopedia realniejsza, ale fakt faktem, ze to jeszcze trzeba miec plec odpowiednia. Zreszta pisalem juz o tym duzo, nie chce flejma kolejnego bo po co to komu.

EDIT: a, a z czescia uczysz sie kiedy inni imprezuja sie nie zgodze - zapraszam do Krakowa, miasta imprezujesz zamiast sie uczyc.
ans007
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2014, o 13:26

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: ans007 »

promyczek14175, jestem laureatką Konkursu Biologicznego Powtórka przed Maturą", kuje biologię od niepamiętnych czasów bo marzę o medycynie, mam chęć niesienia pomocy innym. więc nie pie*dol mi tu za przeproszeniem że nie mam perspektyw, ktoś mi tu pisze że są 2 miejsca czy coś, ale w końcu ktoś je musi zająć więc czemu nie ja. Napisałam aby się poradzić a tu już inni wyskakują z krytyką. żałosne i tyle, ale dzięki za słowa otuchy, ale mam wasze słowa w dupie i się nie poddam. p.s co do mojej płci: moja ciocia jest ortopedą, mama chirurgiem. XXIw. płeć ma małe znacznie.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: randomlogin »

ans007 pisze:płeć ma małe znacznie.
Bardzo, bardzo sie mylisz. Ale przekonasz sie na wlasnej skorze.
ans007 pisze:w końcu ktoś je musi zająć więc czemu nie ja.
Tez sie przekonasz.

BTW jesli masz lekarzy w rodzinie, i to najblizszej, to twoj poziom niezorientowania jest nawet nie smutny, tylko po prostu zenujacy.

A jesli masz nasze slowa w dupie, to po jaka cholere w ogole napisalas. Przykro mi, ze swiat nie jest od tego, zeby cie glaskac po glowie - jak cos piszesz, to mozesz sie spotkac z krytka [lub odmiennym zdaniem]. Naucz sie reagowac na nie jak dorosla osoba.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: asdfgasdg »

Znam kobiete - ortopede, aczkolwiek na oddziale jest jedyną kobietą z lekarzy. Ortopedzi, są hmm dobrze zbudowani (^^) hehe.
Chcesz być ortopedą, to czemu się cioci nie spytałaś jakie studia skonczyła? o.O
No i bez urazy, ale ten Twój konkurs, (pierwsze słysze o nim) no to nie olimpiada biologiczna
Kurcze, czemu tak napadłaś na promyczka dziecinne to.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: doktorka »

Taa, jak mi starsi w liceum mowili,ze medycyna to bagno, to tez im mowilam nie pierdol", to po prostu trzeba przezyc. Plec nie ma moze takiego znaczenia przy wyborze specki,ma za to niezmiennie przy uprawianiu specki. Ja tez znam kilkanascie kobiet chirurgow,ale co z tego,jak tylko jedna jest w miare elastycznie traktowana,reszta po 20 latach pracy napieprza wyrostki i cholecysty jak rezydenci na 1 roku specki. I nie ma sie tu co obrazac, predyspozycji fizycznych nie oszukasz. Tyle.

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: studia kierunek lekarski- na czym to polega?

Post autor: promyczek14175 »

ans007 pisze:promyczek14175, jestem laureatką Konkursu Biologicznego Powtórka przed Maturą", kuje biologię od niepamiętnych czasów bo marzę o medycynie, mam chęć niesienia pomocy innym. więc nie pie*dol mi tu za przeproszeniem że nie mam perspektyw, ktoś mi tu pisze że są 2 miejsca czy coś, ale w końcu ktoś je musi zająć więc czemu nie ja. Napisałam aby się poradzić a tu już inni wyskakują z krytyką. żałosne i tyle, ale dzięki za słowa otuchy, ale mam wasze słowa w dupie i się nie poddam. p.s co do mojej płci: moja ciocia jest ortopedą, mama chirurgiem. XXIw. płeć ma małe znacznie.
Kuj sobie, ile chcesz, zajmuj sobie miejsca, gdzie chcesz, ale do mnie łaskawie nie skacz, bo jesteś troszkę niekulturalna (pomijając, że za młoda). I nie mówiłam, że TY konkretnie nie masz perspektyw - to był w tym przypadku sarkazm.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości