Erytrocyty w różnych roztworach

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
wiewióra
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2006, o 12:53

Erytrocyty w różnych roztworach

Post autor: wiewióra »

czy ktoś mógłby mi podsunąć stronkę, na której znajdę informację na temat: jak zachowują się erytrocyty w roztworach hipo-, hiper- i izotonicznych? próbowałam szukać na różne sposoby przez google i yahoo ale nie mogę trafić na takie info

plissss będę wam bardzo wdzięczna
Meliana
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2007, o 21:54

Re: Erytrocyty w różnych roztworach

Post autor: Meliana »

W izotonicznym nic się nie dzieje, w hipotonicznym pęcznieją , a w hipertonicznym kurczą się.
oooooolcia
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2007, o 16:41

Re: Erytrocyty w różnych roztworach

Post autor: oooooolcia »

a w wodzie destylowanej? jakie sa skutki umieszczenia w niej erytrocytow czlowieka?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Erytrocyty w różnych roztworach

Post autor: Jakusz »

roztwór o stężeniu 0,7% NaCl odpowiada stężeniu jonów w osoczu krwi człowieka. Oznacza to, że woda destylowana jest hipoosmotyczna względem roztworu znajdującego się wewnątrz erytrocytów.
oooooolcia
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2007, o 16:41

Re: Erytrocyty w różnych roztworach

Post autor: oooooolcia »

dalsza czesc do tego zadania o wodzie destylowanej

tkanki pewnej rośliny umieszczono w roztworze soli NaCl. po kilku godzinach przeprowadzono obserwacje komórek. nie stwierdzono zmian wewnatrz komórek . określ stezenie roztworu soli w stosunku do roztworu wewnatrzkom. odp uzasadnij
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Erytrocyty w różnych roztworach

Post autor: Jakusz »

Nie no daj spokój - pomyśl troche sama, bo masz juz potrzebne informacje z poprzednich postów. Myslenie nie boli.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość