nauka do matury rozszerzonej z biologii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
adrianna107
Posty: 10
Rejestracja: 11 cze 2014, o 19:12

nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: adrianna107 »

Mam pytanie odnosie nauki do matury z biologii. Jak lepiej sie uczyc z podrecznikow czy na ich podstawie robic sobie notatki a pozniej sie z nich uczyc ?
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: iSzymur »

ja się w szkole uczyłem z książek operonu i nie było po co robić z nich notatek bo informacji było w sam raz, nie było czego wywalać. co innego z villego, tam notatki przejdą, tylko po co streszczać książkę, która ma 1000stron. zanim zrobisz notatki, mogłabyś się tego nadmiaru nauczyć
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: plusk »

Nie ma najlepszego sposobu. Ja początkowo robiłam notatki, ale doszłam do wniosku, że to straszna strata czasu Nie możesz spróbować obu sposobów i zdecydować sama?

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: Smile_Forever »

Robienie notatek jest bardzo dobrym sposobem nauki dla osób, które są wzrokowcami. Pisząc, można lepiej zapamiętać określone informacje. Ale nie każdy wtedy zapamiętuje bardziej efektywnie, trzeba wypróbować ten sposób i zadecydować, czy to pomaga .
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: Castellano »

Poza tym, po zrobieniu notatek, jeśli jest się odpowiednio skupionym, większość materiału już się pamięta i wystarczy raz, czy dwa razy przejrzeć. Proponuję stosować kolorki.
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: Xerdox »

Na kolorki trzeba uważać, bo mnie na przykład strasznie rozpraszają
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: mdoctor »

plusk pisze:Nie ma najlepszego sposobu. Ja początkowo robiłam notatki, ale doszłam do wniosku, że to straszna strata czasu Nie możesz spróbować obu sposobów i zdecydować sama?

Popieram w 100%. Wg mnie robienie takich typowych notatek z bio to kompletna strata czasu. No chyba, że czyta się np. Campbella, gdzie jest pełno niezrozumiałych słówek. Wtedy można je sobie ewentualnie wypisywać, żeby później szybko sobie powtórzyć
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: Smile_Forever »

Wypisywanie słówek to też ciekawy pomysł, ze swojej strony polecam też rysowanie map myślowych, mi się sprawdzają:). Chcąc nie chcąc, sporządzając takie schematy zapamiętuje się zawarte w nich informacje, tym bardziej, że trzeba je wtedy samodzielnie opracować w bardziej zwięzłej formie niż w podręczniku .
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: mdoctor »

Tak, mapy myśli rzeczywiście czasem pomagają. Grunt żeby udało się zmieścić wszystko na jednej kartce
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: Xerdox »

Co ja bym zrobił bez mojej mapy myślowej przy tkankach roślinnych
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: mdoctor »

Xerdox pisze:Co ja bym zrobił bez mojej mapy myślowej przy tkankach roślinnych
Mi pomogły z kolei przy cyklach grzybów
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: ryniofit8000 »

Każdy ma swoje sposoby. Ja próbowałem robienia notatek ale wyszło tylko na to, że tylko traciłem czas bo szybciej bym się nauczył bez nich.
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: nauka do matury rozszerzonej z biologii

Post autor: mdoctor »

ryniofit8000 pisze:Każdy ma swoje sposoby. Ja próbowałem robienia notatek ale wyszło tylko na to, że tylko traciłem czas bo szybciej bym się nauczył bez nich.
A co myślisz o notatkach z chemii? Warto robić, czy lepiej skupić się tylko na trzaskaniu zadanek?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości