Co na początek ?:)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Co na początek ?:)

Post autor: młody technik »

Z banderol na butelkach wódki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Co na początek ?:)

Post autor: luk »

po pierwsze na początku wystarczyły same skawiny i sawicki, które trzeba i tak we własnym zakresie sobie załatwić bo w bibliotece ich nie ma, a po drugie wystarczyło też to co napisał młody technik
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: Co na początek ?:)

Post autor: karooolajn »

m&#x142ody technik pisze:Z banderol na butelkach wódki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kincze
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2014, o 12:19

Re: Co na początek ?:)

Post autor: kincze »

Czy będzie mi potrzebna czaszka do nauki? Pytam bo wiele osób oferuje jej sprzedaż

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Co na początek ?:)

Post autor: Aksolotl »

kincze, ale ze takiej prawdziwej? jak oferuje, podchodzi uchylajac poly dlugiego czarnego plaszcza i mam tu cos dla takiego pieknego studenta medycyny jak ty"?
Bo jak w internecie to sie dziwie ze policja nie zgarnia

kincze
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2014, o 12:19

Re: Co na początek ?:)

Post autor: kincze »

Haha, nie wiem jakie oferują przypuszczam, że plastikowe, ale kto tam wie. Niezależnie z czego one są, zastanawiam się czy taki rekwizyt jest niezbędny do nauki?

medycynaaa
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2014, o 18:16

Re: Co na początek ?:)

Post autor: medycynaaa »

Z doświadczenia powiem że ja nie miałam i dałam rade. Na pewno jak ktoś ma to jest łatwiej bo ucząc się możesz to wszystko zobaczyć i dotknąć a nie tylko oglądać w atlasie. Te plastikowe mogą też się różnić od tych prawdziwych co są na zajęciach, mogą nie mieć wszystkich szczegółów. Więc wszystko zależy od Ciebie, mi wystarczyło oglądanie czaszki na zajęciach i nie była mi niezbędna do nauki
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Co na początek ?:)

Post autor: terrible_justyna »

kincze, potwierdzam, bum na kupno czaszek jest przereklamowany. dobre przestudiowanie podręcznika i atlasu, a później efektywne wykorzystanie czasu na zajęciach wystarczają


a jak już ktoś naprawdę chce sobie taki gadżet kupić to napewno nie sztuczny, bo to są wyrzucone pieniądze.
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: Co na początek ?:)

Post autor: gamestar »

Co do sawickiego to jaki rok wydania powienien mieć? Może być starszy czy musi być najnowszy?

Ponadto wypada mieć anatomie skawiny. Bochenka można wypożyczyć z biblioteki. Skrypty trzeba załatwić ale jeszcze nie teraz. Atlasy można zobaczyć na zajęciach i później wybrać jaki mi odpowiada. Zapomniałem o czymś?

Fartuch zwykły to wiadomo. Natomiast ciekawi mnie czy fartuch anatomiczny z czepkiem musi być biały?

A po pierwszym roku fartuchy są dalej potrzebne? Zwykły (lekarski) raczej tak ale czy anatomiczny też?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Co na początek ?:)

Post autor: MrBrightside »

Sawicki koniecznie wyd.2012. Histologia to bardzo zmienna dziedzina nauki, co chwilę coś zmieniają/poprawiają i wiele rzeczy ze starych wydań jest już po prostu nieaktualne. A przy szczegółowości pytań katedry w Kato ciężko sobie na takie braki pozwolić.

Z Bochenkami bym na razie nie szalał, skoro katedra wykreśliła go z literatury
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: Co na początek ?:)

Post autor: gamestar »

Ja i tak zapewne na kserówkach będę jechał, ale z 1 książke wypada mieć.

A co to się dzieje że z mieszkaniami cisza? Za wcześnie?
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 13
Rejestracja: 1 lip 2014, o 19:34

Re: Co na początek ?:)

Post autor: Katatonia »

gamestar pisze: A co to się dzieje że z mieszkaniami cisza? Za wcześnie?
O, czyli nie tylko ja to zauważyłam W porównaniu z tym, jak szukałam mieszkania miesiąc temu, to i tak teraz jest na olx więcej ofert, ale to ciągle strasznie mało jak na liczbę nowych studentów na Ligocie
Ja znalazłam mieszkanie już w lipcu, 10 minut od uczelni i całkiem niedrogo (prawie nowe meble i zmywarka na wyposażeniu! ), i w sumie jak tak patrzę teraz na te oferty, to czuję, że miałam więcej szczęścia niż rozumu.
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Co na początek ?:)

Post autor: MrsCytoplazma »

Człowieki moje drogie powiedzcie mi jaki fartuch i czepek kupujecie? ma być wiązany z tyłu taak
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości