Co na początek ?:)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Co na początek ?:)

Post autor: iSzymur »

A da radę przelecieć cały rok na materiałach elektronicznych? Kilka książek mi nie przeszkadza, ale lubię mieć wszystko przy sobie i ogólnie fajnie mi się uczy z tabletu.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Co na początek ?:)

Post autor: Stalowy »

Wszystko zależy od tego jak się zorganizujesz. Wiele książek można sobie załatwić z chomików. Minus tabletów jest taki, że nie dostaniesz Harpera z biochemii pozakreślanego przez pokolenia studentów
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Co na początek ?:)

Post autor: luk »

Ja też tam mam. Lubie z kompa się uczyć i jasne da sie tak przejść. Na 1 roku tylko anatomie i Sawika miałem jako ksiązke, bez tony kserówek, a reszte w neta lub materiałów na kompie i żadnego problemu nie miałem ze zdawaniem w 1 terminach.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Co na początek ?:)

Post autor: Izuzet »

Książki mają urocze dopiski, czasem aż żal nie przeczytać ile frustracji wywołało dane zagadnienie
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Co na początek ?:)

Post autor: terrible_justyna »

mój ulubiony dopisek w Skawinie koleżanki: wszystkie mięśnie tylnej grupy przyczepiają się do dupy"
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Co na początek ?:)

Post autor: Izuzet »

Ja nigdy nie zapomnę mojego rozwalającego się Pilawskiego z biblioteki. Wiele roczników studentów umieszczało tam dopiski z serii:
"A na cholerę mi to jest potrzebne?!"
"Panie, co pan z tym promieniowaniem!?"
"I tak pan nie zdasz"
"Ja pier***"
"To są wszystko bzdury!"
oraz przekreślony flamastrem rysunek obrazujący pracę mięśni i dopisek nie możecie po ludzku?!"
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: Co na początek ?:)

Post autor: DVC »

O co chodzi z tym wybieraniem języków ? To nie jest tak, że uczymy się i po łacinie i po angielsku ?
Sory jeśli to głupie pytanie ale nie mam zielonego pojęcia
Golgi
Posty: 19
Rejestracja: 16 sie 2014, o 14:56

Re: Co na początek ?:)

Post autor: Golgi »

DVC , chodzi o to że uczymy sie terminologii po polsku oraz łacinie/ang . Do wyboru masz , najczęściej sie wybiera łacine , stare najlepsze , ale jak wolisz ang to też może być , asystentom wszystko jedno . Poczytaj trochę forum , dużo o tym pisali .
Awatar użytkownika
teardrop0896
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2013, o 18:30

Re: Co na początek ?:)

Post autor: teardrop0896 »

A jak to jest z biblioteką? Wiem że było już mnóstwo pytań takiego typu ale wciąż nie mam konkretnej odpowiedzi. Czy zaraz po immatrykulacji mogę udać się do biblioteki, wyrobić kartę i wypożyczać książki? Bo była też kwestia z czekaniem na legitymację, ale wtedy muszę też czekać na to żeby móc korzystać z biblioteki? I jak z tym szkoleniem BHP, jest tego samego dnia co immatrykulacja? Bardzooo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Co na początek ?:)

Post autor: MrBrightside »

BHP jest na tej samej uroczystości co imartykulacja, wskutek czego siedzi się tam chyba ze 4 godziny, dlatego polecam zabrać jakąś książkę albo cokolwiek, bo z nudów tam naprawdę można zakwitnąć.
Do biblioteki obawiam się, że nikogo nie wpuszczą bez numeru albumu, a żeby go poznać wcale nie potrzebny jest indeks, ale na przykład legitymacja. Rok temu z legitkami było jakieś opóźnienie i rozdali nam je później, toteż wypożyczanie na własne konto było niemożliwe, ale może Wam rozdadzą terminowo. Rozwiązaniem jest też poproszenie kogoś z wyższego roku o wypożyczenie.
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Co na początek ?:)

Post autor: luk »

Dokładnie, ja koleżance sam to zaproponowałem i wypożyczyłem jej już z 10 książek. Także poproście kogoś znajomego, bo potem bedzie spina. czy starczy dla mnie?
Awatar użytkownika
teardrop0896
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2013, o 18:30

Re: Co na początek ?:)

Post autor: teardrop0896 »

Aha rozumiem. Czyli jeśli poproszę kogoś starszego to mogę już wypożyczyć pierwszego dnia, tak?
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Co na początek ?:)

Post autor: luk »

no on wypożyczy na swoje konto i nawet może odebrać je jutro, albo jak popatrzy na terminy zwrotów to może wypożyczyć je tak że beda do odbioru poczatkiem pazdziernika
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości