Matura 2015- książki

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mara192
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2014, o 22:36

Matura 2015- książki

Post autor: mara192 »

Witam -) Mam pytanie do maturzystów z lat poprzednich : jakie zbiory/repetytoria polecacie do nauki do matury z bio i chem ? Chodzi mi głównie o jakieś zbiory z odp w których jest dokładnie wyjaśniony schemat rozwiązania zadania
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Matura 2015- książki

Post autor: pistolet007 »

jest milion pińćset sto dziwińćset takich lub podobnych tematów i jeszcze pomnóż to przez tyle samo odpowiedzi w każdym z nich. no ale po co się wysilać?
mara192
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2014, o 22:36

Re: Matura 2015- książki

Post autor: mara192 »

ok dzięki za jakże życzliwą i treściwą odpowiedź -)
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Matura 2015- książki

Post autor: agnieszka789 »

Jeśli chodzi o chemię- Nowa Matura. Zadania wyd Park Edukacja. Tam jest teoria, potem zadania i pod każdym z nich pełne rozwiązanie. Mam tą książkę do sprzedania, także jeśli jesteś zainteresowana proszę o PW
Podobnie jest też w repetytorium Persony- po każdym dziale są zadania ze starych matur/egzaminów wstępnych z rozwiązaniami.
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Matura 2015- książki

Post autor: cordis »

z chemii wg. mnie witek wystarczy i wszystkie arkusze zrobić

z biologii oprócz arkuszy to operon podreczniki + vademecum ( tam naprawde jest tego duzo ) dodatkowo omega trening przed maturą: fizjologia roslin, bakterie rosliny grzyby, fizjologia zwierząt, metabolizm, komorka, ekologia i to starczy.
Asturia
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2014, o 13:10

Re: Matura 2015- książki

Post autor: Asturia »

a inne warte uwagi zbiory z biologii? nie koniecznie z zadaniami stricte maturalnymi?
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: Matura 2015- książki

Post autor: mdoctor »

Bardzo polecam zbiór wyd. Omega autorstwa Iwony Żelazny. Poza tym ciekawe zadania są także w zbiorze Persony z Medyka. I na koniec z tego samego wydawnictwa warte uwagi są również zeszyty z ćwiczeniami p. Czarnockiego
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Matura 2015- książki

Post autor: carmenna »

Asturia pisze:a inne warte uwagi zbiory z biologii? nie koniecznie z zadaniami stricte maturalnymi?
Od siebie dodam zbiór Barbary Bukały Biologia w zadaniach maturalnych (ja miałam część I - i chyba tylko taka jak na razie istnieje). Naprawdę ciekawe i co więcej - dość wymagające zadania. Mi pomogły zrozumieć niektóre biologiczne kwestie.


I również polecam zeszyty Czarnockiego.
Vionna
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2014, o 14:45

Re: Matura 2015- książki

Post autor: Vionna »

ja również polecam zbór zadań z chemii z wyd. Park Edukacja, oraz Trener* i Zadania* tego samego wydawnictwa z chemii. Plus Witowski, arkusze i matura na min. 80%
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości