Poprawa obu czy jednej

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
fosfatydylocholina
Posty: 173
Rejestracja: 8 lip 2010, o 18:34

Poprawa obu czy jednej

Post autor: fosfatydylocholina »

82biol, 75chem

Poprawiać obie , czy skupić sie tylko na chemii ?
Oczywiście walka o medycyne
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: agnieszka789 »

Nie zdawałam matury z biologii i nie startowałam na medycynę, ale wydaje mi się, że lepiej poprawiać obie. Na twoim miejscu bardziej skupiłabym się na chemii, a do biologii zajrzała od czasu do czasu (może nie będziesz po tym jakoś super przygotowana, ale zawsze jest szansa, że trafi się łatwy arkusz). Już masz wysoki wynik z biologii, ale moim zdaniem podejść nie zaszkodzi, bo każdy punkt się liczy
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: Argentum »

75% bio
85% chem
Poprawiam obie i nie ma żadnej dyskusji.d Tobie też polecam.
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: Lika »

poprawiaj obie, ale jak mówiła koleżanka wyżej, do biologii zaglądaj tylko od czasu do czasu, nie przykładaj się, aż tak bardzo, a skup się maksymalnie na chemii.
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: oogmeeway »

Obie. Do chemii zaglądaj codziennie, do biologii częściej.
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: carmenna »

Moim zdaniem warto poprawiać oba egzaminy. Jeśli chodzi o biologię, to skup się na zadaniach typowo maturalnych, arkuszach, kluczu i sposobie w jaki formujesz odpowiedzi, bo pewnie w tym tkwił problem. (?) Zawsze warto podejść i spróbować again, żeby potem nie żałować - każdy % jest na wagę złota w przypadku med.
Powodzenia!
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: Judyta _ »

Koniecznie oba
Z biologii przeczytaj przed np. vademecum. Zrób troszkę zadań blisko matury np. od marca. a do tego czasu walcz z chemią
Solidnie.
Jeśli na biologię podejdziesz z dużym spokojem to jest wielka szansa, że pójdzie Ci lepiej bo bez presji.
Awatar użytkownika
AlicjaDelicja
Posty: 155
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 18:17

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: AlicjaDelicja »

fosfatydylocholina, ja mam biologia 83 %, chemia 70 % i poprawiam obie
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: liath »

Wg mnie lepiej poprawiać OBIE. Ja w tym roku jak poprawiałam to byłam święcie przekonana, że poprawię chemię, a z biologią to raczej nie ma szans, bo klucz, bo coś tam, ale stwierdziłam, że spróbować zawsze można. Rezultat? Chemię napisałam identycznie jak rok temu i zostało mi 82% za to biologię niespodziewanie poprawiłam z 80% na 92%.
bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: bialaroza »

autorko też nad tym myślę, bio mam tak jak ty i chyba sobie odpuszczę, matura z biologii za dużo mnie już kosztowała) chociaż sama nie jestem jeszcze przekonana w 100%(
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: fructosum »

Lepiej poprawiać oba przedmioty. Do chemii możesz przyłożyć się bardziej, do biologii mniej, ale nigdy nie wiadomo na jaką maturę trafisz. Może akurat z biologii trafisz na pytania, które będą Ci leżały i uda się poprawić biolę o kilka %. A jak od razu zrezygnujesz z poprawy biologii, to nie masz szans na jakąkolwiek poprawę:)
bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: bialaroza »

wiem, że tak byłoby rozsądniej, ale mój problem z biologią jest taki, że nie umiem odpowiadać pod klucz) wiedzowo nie mam sobie za wiele do zarzucenia) więc chyba już więcej po prostu nie wyciągnę
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Poprawa obu czy jednej

Post autor: annusza »

Ja poprawiałabym tylko chemię, uważam, że skupiając się tylko na jednym przedmiocie, można się przygotować do niego lepiej. Sama wiedząc, że wynik muszę podciągnąć sobie chemią, spędziłam nad nią mnóstwo czasu w klasie maturalnej i jak się okazało - wyszło mi to na dobre. Z drugiej strony brakuje Ci dosłownie parę procent, więc możesz też przystąpić do biologii na większym luzie - każdy punkt jest ważny. Ale to tylko moja opinia - osoby, która napisała biologię znacznie poniżej oczekiwań swoich i innych .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość