Konkurs kuratoryjny 2014/2015

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
101jula101
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2014, o 11:28

Konkurs kuratoryjny 2014/2015

Post autor: 101jula101 »

Uczycie się już na konkurs kuratoryjny z biologii?
Ja idę od września do 2 klasy gim i jestem z kujawsko-pomorskiego.
Macie może jakieś sposoby na naukę biologii albo jakiegoś innego przedmiotu, z którego też startujecie w konkursie?
Ja się jeszcze zastanawiam nad polskim i chemią, ale nie wiem czy podołam /
Polski to jeszcze, ale z chemią ciężko, bo przez pierwszą klasę mało się nauczyliśmy.
FurionPL
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 15:34

Re: Konkurs kuratoryjny 2014/2015

Post autor: FurionPL »

Cześć.Ja jestem z łódzkiego i też będę startował w chemicznych i biologicznym. Poza tym obrałem sobie historię i wiedzę o sztuce. Najbardziej zależy mi na tych pierwszych, więc się do nich sowicie przykładam.
Polecam robić sobie notatki do założonego przez siebie zeszytu, robić wszystkie zadania z pod każdego tematu i zainwestować w jakieś dobre repetytorium jeśli chodzi o biologię, np. maturalne i gimnazjalne z GREGA i Operonu. Poza tym ważne jest by nie kuć tylko by wykuć, ale to się uczy by zrozumieć, np. na przykładach, metodą wzrokową i licznymi schematami. Musisz kojarzyć różne rzeczy. Najlepiej na konkurs przygotujemy się robiąc zadania, bo jak to mówią trening czyni mistrza". Ja np. rozwiązuje teksty z poprzednich lat i ciągle koreluję swoją wiedzę z nauczycielami.
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
INTERFERON
Posty: 246
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 16:15

Re: Konkurs kuratoryjny 2014/2015

Post autor: INTERFERON »

Ja jestem z małopolski. Idę tylko na biologiczny. W tym roku tematem jest zdrowie człowieka. Lektury to książka do II klasy liceum rozszerzona, atlas anatomiczny Aleksandrowicza i lektura o naturalnym leczeniu.
FurionPL
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 15:34

Re: Konkurs kuratoryjny 2014/2015

Post autor: FurionPL »

Jestem szczerze zaskoczony, że w innych wojwództwach są aż takie wymaganie, jeśli chodzi o napisanie konkursy kuratoryjnego. W łódzkim co roku również jest literatura, ale raczej z gazet przyrodniczych. Poza tym jest wszystko - i medycyna, i botanika, i zoologia, i genetyka - wszystkiego po trochu trzeba umieć. Ja się jedank interesuję medycyną, więc sobie wiadomości rozszerzam, ale mimo tego po przejrzeniu arkuszy z zeszłych lat, mogę ocenić poziom na wyżej nim maturalny - ja i moja Pani Bilog tak stwierdziliśmy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości