CO, kataliza na tlenkach metali (Fe, Ni, Co)

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
Starfire
Posty: 7
Rejestracja: 9 sty 2012, o 09:31

CO, kataliza na tlenkach metali (Fe, Ni, Co)

Post autor: Starfire »

Szukam wyczerpującego i rzetelnego źródła informacji o tlenku węgla, jego charakterystyce pod kątem katalizy (konkretniej utleniania na tlenkach metali Fe, Cr, Ni). Może to być w formie wstępu literaturowego pracy dyplomowej (ze źródłami), rozdziału podręcznika, artykułu czegokolwiek, również w języku angielskim.
Niestety ilość informacji na temat tego konkretnego związku w podręcznikach do chemii nieorganicznej do których miałam dostęp jest szczątkowa.

Poza informacjami na temat CO szukam również charakterystyk tlenków:
Fe2O3, Cr3O4, Ni2O3, również możliwie pod kątem katalizy. Tutaj najbardziej zależy mi na ich właściwościach po otrzymaniu metodą zol-żel na tlenku glinu i późniejszej kalcynacji. Znowu większość artykułów i prac dyplomowych w tym temacie opiera się na tlenkach metali osadzanych na glinie ale z domieszką złota czy platyny.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: CO, kataliza na tlenkach metali (Fe, Ni, Co)

Post autor: DMchemik »

W dość tajemniczy sposób sie wypowiadasz, kataliza ma być jaką reakcją konkretnie? Syntezy CO czy reakcji następczej CO?
Starfire
Posty: 7
Rejestracja: 9 sty 2012, o 09:31

Re: CO, kataliza na tlenkach metali (Fe, Ni, Co)

Post autor: Starfire »

"konkretniej utleniania na tlenkach metali"
Chodziło mi o utlenianie CO na tlenkach metali właśnie
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: CO, kataliza na tlenkach metali (Fe, Ni, Co)

Post autor: DMchemik »

O tlenkach żelaza mam coś, ale wieczorem dopiero dam znać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości