Lek-dent UMP - info o I roku

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
joanna_2407
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2014, o 23:43

Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: joanna_2407 »

Wątek dla osób studiujących stomatologię na UMP.
Bardzo proszę Was o informacje o tym, jak wyglądają poszczególne zajęcia, czego się można na nich spodziewać oraz jakie materiały są potrzebne - czyt. z czego najlepiej się uczyć, jakie książki / atlasy polecacie.
Podzielcie się swoim doświadczeniem
vbora
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2013, o 17:44

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: vbora »

Podbijam, też chętnie się czegoś dowiem
trochanter
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 13:01

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: trochanter »

siemanko !
Skończyłem I rok jestem teraz na II także coś o tym I roku moge powiedzieć. Przedmiotów jest sporo książki można zdobyć za małe pieniądze na tzw niecałej kserowane itp Wypożyczyć w biblio lub kupić. Z polecaniem jest tak że np na Anatomii każdemu może pasować coś innego. ale lepiej powiedzcie konkretnie co chcecie wiedzieć
DzikiJezPolnocy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2014, o 20:14

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: DzikiJezPolnocy »

Witam. Ja chciałbym sie dowiedzieć czy istnieje juz jakas grupa na fb. A co do rozpoczęcia to wszystkiego dowiemy sie ze strony internetowej tak?

vbora
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2013, o 17:44

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: vbora »

Co na jaki przedmiot polecasz? Wszystko kserówki z niecałej? Skąd jakieś zeszłoroczne materiały?:)
Isles
Posty: 23
Rejestracja: 11 lip 2013, o 13:46

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: Isles »

trochanter, przyłączam się do powyższej prośby W wolnym czasie mógłbyś również krótko opisać przedmioty na I roku? Czy trudno zaliczać koła, egzaminy, co lub kto jest największym postrachem wśród studentów. Wiesz, takie rzeczy
joanna_2407
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2014, o 23:43

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: joanna_2407 »

Dokładnie - opis przedmiotów i czy prowadzący lubią czymś zaskoczyć, kogo unikać itd. Chcemy wiedzieć wszystko
trochanter
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 13:01

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: trochanter »

hmm no to troche dużo do opisywania Dołącze i pewnie nie tylko ja z wyższego roku do was do grupy na fb też Integracja zawsze dobra
Zestaw prowadzących chyba nie jest stały i np na Anatomii co roku można trafiać inaczej Jedni pytają co zajęcia inni zupełnie nie. Ogólnie zasada jest taka jak zawsze jedni są meeega super np na Histologii tzw Metal a inni strasznie wymagający. Są przedmioty luźne, nudne itp typu epidemiologia, etyka są ciekawe typu materiałoznawstwo - praktyczne zajęcia, lepienie w wosku itp. Jak pytania wchodzą wszystko jest super, jak nie to się robi pod górkę . Przedmiotów jest sporo, przyjemna była biologia, wymagająca nauki była chemia no i znienawidzona przez większość biofizyka ((. Egzamin z biofizyki jest słaby ale do zdania Zajęcia - znowu zależy na kogo traficie.
trochanter
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 13:01

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: trochanter »

na bank kitle trzeba mieć - anatomia, chemia i materiałoznawstwo.
joanna_2407
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2014, o 23:43

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: joanna_2407 »

a kitle muszą być z długim rękawem, czy z krótkim mogą być?
trochanter
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 13:01

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: trochanter »

Obojętne raczej -nie było problemu z krótkimi
DzikiJezPolnocy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2014, o 20:14

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: DzikiJezPolnocy »

A ja mam pytanie dotyczące lokalizacji. Gdzie ma miejsce większość zajęć na pierwszym roku? Pytam bo najwyższa pora zacząć ogarniać mieszkanie.

Isles
Posty: 23
Rejestracja: 11 lip 2013, o 13:46

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: Isles »

Mam jeszcze pytanie odnośnie anatomii Jakie mianownictwo obowiązuje na zajęciach i jaki atlas polecacie?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości