PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Eustachiusz »

He he, zależy którzy asystenci, bo jeden pan doktór wmawiał wszystkim, że bez czaszki nie da rady zdać
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: ekim »

Zapewne ten sam Pan Doktor, który ma w zwyczaju mylić sieć większą z siecią mniejszą, krzywizny żołądka oraz wmawiać wszystkim swoje granice torby sieciowej dopóki go profesor nie naprostuje.
Ergo, nie warto go słuchać.
nika9423
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2014, o 14:26

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: nika9423 »

A jak wyglądają pierwsze zajęcia? Na początku ogólne zasady i przedstawienie toku kształcenia, czy od razu bez wchodzenia w niepotrzebne szczegóły zaczyna się materiał? I czy studenci lekarskiego stacjonarnego i niestacjonarnego mają razem inaugurację roku? A później mają też razem zajęcia? Jak to jest?
Karenina1
Posty: 14
Rejestracja: 18 sie 2014, o 15:13

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Karenina1 »

Inauguracja jest wspólna. Za moich czasów jeszcze ze stomatologią. Moje pierwsze ćwiczenia? Dr. wyrzucił wszystkie kosteczki palców z puszki po mleku skondensowanym, kazał powiedzieć która jest która, nikt nic nie umiał, postawił wszystkim 2 na dzień dobry", po czym sino-zieloni opuściliśmy gmach Anatomicum. Echh, wspomnienia D
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: ymk »

Zależy na kogo się trafi, u mnie pierwsze zajęcia były dokładnie tak samo mało ekscytujące jak u poprzedniczki. w sumie tak do końca roku. Inauguracja zależnie od humoru może być od żałosnej po śmieszno-żałosną (najsmutniejsze było to, że musieliśmy sami przynieść im swoje fartuchy zapakowane według ich wzoru aby dzień później nam je uroczyście wręczono podczas inauguracji jak będziesz miał pecha trafić na II wydział będzie też trwała jakieś 2 godziny dłużej ze względu na grupy zagraniczne)
nika9423
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2014, o 14:26

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: nika9423 »

Jakie fartuchy, gdzie przynieść? Czy to na pewno aktualne i czy nadal obowiązuje coś takiego?
Andora
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2013, o 18:04

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Andora »

a fartuchy trzeba mieć na jakich zajęciach?
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: ymk »

nie trzeba mieć na komunikacji w medycynie, reszta na pierwszym roku przynajmniej obowiązkowo fartuch. Nie wiem czy w tym roku też wymagają przyneisienie fartucha do tej ceremonii, dowiedzie się na pewno.
Andora
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2013, o 18:04

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Andora »

a ilu osobowe są grupy?
Karenina1
Posty: 14
Rejestracja: 18 sie 2014, o 15:13

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Karenina1 »

5-osobowe. U nas cyrku z fartuchami nie było na inauguracji. Trzeba było tylko przyjść, odebrać indeks od dziekana na scenie i dygnąć
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Lintki »

Mam jeszcze dwa pytania i byłabym bardzo wdzięczna jeśli ktoś udzielilby mi odpowiedzi.
1. Kiedy i jak należy zapłacić za ten indeks?
2. Istnieją jakieś skrypty z anatomii? Mam tylko 500 ileś pytań.

Karenina1
Posty: 14
Rejestracja: 18 sie 2014, o 15:13

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Karenina1 »

Za indeks zapłacisz na początku roku. Skrypt 500 pytań jest dobry na egzamin i tylko wtedy się przydaje (moim zdaniem). A tak to skryptów nie ma, Skawina/Moryś musi wystarczyć
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: PODRĘCZNIKI: 1 rok studiów na kierunku lekarskim- 2014

Post autor: Lintki »

Ok. Dzieki za info. W takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Jesli pierwszym przerabianym preparatem jest konczyna gorna to jakich pytan mozna sie spodziewac na wejsciowkach? Czy nie da sie jednoznacznie powiedziec bo zalezy na kogo trafisz?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości