Książki o genetyce.

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Książki o genetyce.

Post autor: lifewithpassionx »

Cześć.
Liczę na waszą pomoc. Poszukuję książek, które pomogą mi w dobrym zrozumieniu genetyki.

szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Książki o genetyce.

Post autor: szska »

Na jakim poziomie?
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Książki o genetyce.

Post autor: lifewithpassionx »

Idę teraz do trzeciej klasy gimnazjum i mam zamiar startować w konkursie. Jednak słyszałam, że w książkach do LO jest to o wiele lepiej wytłumaczone

szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Książki o genetyce.

Post autor: szska »

No to zajrzyj zwyczajnie to podręcznika do liceum np z operonu a jak chcesz faktycznie samą genetykę to od podstaw do nieco trudniejszych rzeczy polecam Genetykę Bukały wyd. Omega.
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Książki o genetyce.

Post autor: lifewithpassionx »

To świetnie, bo właśnie kupię tą książkę
W Pulsie Życia jest to tak słabo wytłumaczone, że kompletnie nic z tego nie umiem zrozumieć.
Coś jeszcze?

szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Książki o genetyce.

Post autor: szska »

Jak przeczytasz Bukałę ze zrozumieniem to nie trzeba ci raczej nic więcej póki co, bo to już dużo więcej niż robiło się w gimnazjum, przynajmniej za moich czasów!
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Książki o genetyce.

Post autor: lifewithpassionx »

Nie wiem, jak jest w innych książkach, ale w tym Pulsie większość tekstu to, coś w stylu : na pewno idąc przez las dużo razy widziałeś sosnę i coś tam, coś tam. Nie wiem w czym ma mi to pomóc. Chyba, żeby uświadomić, że za dużo sosen w życiu widziałam

Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Książki o genetyce.

Post autor: Collo »

Potwierdzam, do genetyki najlepsza jest Bukała i 3 część starego Operonu do LO. Wszystko konkretnie opisane Ten Puls Życia to dziadostwo, mój brat to miał w gimnazjum i tekst w tym zawarty jest pisany jak dla debili. Do tej pory pamiętam jak mitozę porównywali do dzielenia się cukierkami z kolegami. Zresztą chyba każdy dział zaczynali jakimś życiowym odwołaniem, a z każdej strony atakował jakiś wielki oczojebny obrazek. Sprzedaj to szybko jak skończysz gimnazjum :-P

lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Książki o genetyce.

Post autor: lifewithpassionx »

Pierwsza klasa była straszna - jakieś mszaki, drzewka, rośliny i tak dalej. Zbytnio mnie to nie interesuje niestety. Druga już lepsza - fizjologia, układy i tak dalej i to - na pewno wiele razy w życiu się skaleczyłeś i leciała ci krew. SERIO?!
Trzecia też mi się nie uśmiecha - jakieś ekosystemy, drapieżnictwo.
Pierwsza część się nie nadaje, chyba, że za jakieś 5zł - gdy robiłam notatki do konkursu ciągle mi długopis zacinał i już nie wytrzymałam i w akcie agresji wbiłam długopis w okładkę dziurawiąc ją na wylot

Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Książki o genetyce.

Post autor: _Samira_ »

Do konkursu kuratoryjnego korzystałam z książki Nalepy
zobacz-ten-plik.pdf
(487.06 KiB) Pobrany 63 razy
i mi się podobała
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Książki o genetyce.

Post autor: lifewithpassionx »

Czasami na tym konkursie pojawiają się pytania, których w ogóle nie ma w programie Pulsu. W tym roku było pytanie bodajże o białka. Dlatego, wolę sięgnąć po coś, z poziomu licealnego
Polecasz?

Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Książki o genetyce.

Post autor: _Samira_ »

Polecam.
To chyba normalne, że pytania wykraczają poza program). Ale kartkowałam kiedyś ten Puls i rzeczywiście zabawny. I komentarz koleżanki, użytkowniczki: Nie wiem, jak mogliście uczyć się z tych waszych starych podręczników, ściana tekstu i ani jednego obrazka na stronie, umarłabym:D
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Książki o genetyce.

Post autor: lifewithpassionx »

Nauczycielka porównała niektóre zadania do licealnych
Daremna książka tyle w temacie! Nie wiem jak jest z innymi książkami do gimnazjum, ale żeby się z nich uczyć na jakieś konkursy nie polecam. Na kartkówki i sprawdziany wystarczą

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości