Mięta

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Beatrina
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2007, o 19:41

Mięta

Post autor: Beatrina »

Nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Co do tematu, od ponad 2 lat z wiekszymi badz mniejszymi przerwami piję herbatkę miętowa [ z liści mięty hodowanej na mojej dzialce, nie lubie herbat z saszetek ]. Czasami bywa, że wypije 3-5 szklanek tego napoju, czy to nie za dużo? Moja babcia gdzieś zasłyszała, że mięta w nadmiarze zbytnio obniża ciśnienie i że to niezdrowo. Możecie mi coś więcej powiedzieć na ten temat ?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Mięta

Post autor: tin »

Przedwszystkim pita w nadmiarze działa przeczyszczajaco( i to nie łagodnie). To z kolei może doprowadzic do zaburzeń funkcjonowania jelit i żołądka(szczególnie wydzielania kwasu). Picie codzinnie to juz zadużo, a co dopiero 3-5 szklanek.
Co do ciśnienia- hmm.
Mięta ma działanie uspokajające i lekko tonizujące-poprostu krew krązy wolniej, ale nie widze w tym nic złego. Sam mam cisnienie duzo niższe od normalnego i nic mi nie jest.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Mięta

Post autor: malwka »

jak byłam młodsza często piłam mięte. Ale jakoś nic mi nie było Tak samo jak nic mi teraz nie jest - kiedy jej nie piję
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Mięta

Post autor: badger »

ja zazwyczaj miete pije tylko w jednym okresie roku - w swieta Bożego Narodzenia wtedy to jest najlepszy napoj na zmeczony zoladek
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Mięta

Post autor: muppet »

ja piję herbatę mietową tylko wtedy gdy jest mi niedobrze - wystarczy jeden łyk i . wszystko samo wychodzi. Ciekawe, że mieta może tak różnie wpływać na różne osoby
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Mięta

Post autor: tin »

Mieta dzaiła tak samo na wszystkich-do dosyc złozony problem więc sobie oszczedze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości