miejsce na odpowiedź. arkusz maturalny.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Django
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2014, o 16:31

miejsce na odpowiedź. arkusz maturalny.

Post autor: Django »

Cześć wszystkim.

Czy przekroczenie miejsca przeznaczonego na odpowiedź skutkuje odjęciem punktów za zadanie? Na przykład mając do dyspozycji dwa wiersze na napisanie odpowiedzi wykorzystuje się maksymalnie te dwa wiersze a pod spodem dopisuje się jeszcze jeden własny? Czy jeśli napiszemy coś poza obszarem kropkowanym - zaznaczając, że to też należy do naszej odpowiedzi - będzie to uznane przez egzaminatora? Jest jakaś tolerancja na takie coś? Jeśli nie to odejmowane są wszystkie punkty za zadanie czy tylko pewna część?

Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Urtxintxa
Posty: 103
Rejestracja: 27 cze 2014, o 13:53

Re: miejsce na odpowiedź. arkusz maturalny.

Post autor: Urtxintxa »

Szczerze - nie znam oficjalnego stanowiska, ale gdyby mi odejmowali punkty za wychodzenie poza kropki, to chyba bym matury nie zdała
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: miejsce na odpowiedź. arkusz maturalny.

Post autor: Giardia Lamblia »

Django pisze:Czy przekroczenie miejsca przeznaczonego na odpowiedź skutkuje odjęciem punktów za zadanie?
Nie.
Django pisze:Czy jeśli napiszemy coś poza obszarem kropkowanym - zaznaczając, że to też należy do naszej odpowiedzi - będzie to uznane przez egzaminatora?
Będzie. Pisać możesz nawet w brudnopisie, jeśli odpowiednio zaznaczysz.
Django pisze:Jest jakaś tolerancja na takie coś?
Tolerancja jest zależna od czytelności i jednoznaczności oznaczeń (chociaż ja bazgroliłem, a też było ok ).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości