Biologia a inne przedmioty

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Marek159
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2014, o 20:40

Biologia a inne przedmioty

Post autor: Marek159 »

Witam.Mam pytanie do studentów medycyny weterynarii itp lub do tych uczących sie którzy maja dobre oceny z biologi i chemii. Jak to jest u was z innymi przedmiotami , zajmujecie lub zajmowaliście się tylko tymi dwoma a olewaliście bardziej inne przedmioty czy wszystkiego się uczyliście. Pytam sie bo zaczełem dopiero 2 klasę a przesiadziałem już weekend na nauce z chemi i biologi a gdzie inne przedmioty jeszcze .
Gruba Sakura
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 01:47

Re: Biologia a inne przedmioty

Post autor: Gruba Sakura »

Będąc w liceum starałam się przyłożyć do wszystkiego jednakowo.
Jeśli chcesz dostać się na studia, gdzie progi punktowe nie należą do niższych, szlifuj chemię i biologię (warto poduczyć się też matematyki), ucz się ich systematycznie. Resztę postaw na drugim miejscu.

Efektem mojego trybu nauki było ponad 90% z każdego przedmiotu na podstawie (angielski, matematyka, polski) i piękne świadectwo, ale sporo niższe procenty z rozszerzonej biologii i chemii- nie starczyło mi czasu na dokładne przerobienie poprzednich matur i pytań egzaminacyjnych.

Koniec końców, punktów z podstawy nie bierze się pod uwagę, tylko rozszerzenie. Dostałam się na studia z niższym progiem procentowym, ale nie przeniosłabym się teraz np. na farmację. Spodobały mi się
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Biologia a inne przedmioty

Post autor: Smile_Forever »

Marek159, lepiej skupić się na nauce biologii i chemii (ewentualnie matmy lub fizyki, jeśli zdecydujesz się na zdawanie któregoś z tych przedmiotów w celu rekrutacji na studia), bo wyniki z nich uzyskane na maturze umożliwią Ci studiowanie wymarzonego kierunku. Zresztą większość osób już w liceum przestaje się zajmować tym, co nie będzie im potrzebne w rekrutacji. Na inne przedmioty po prostu szkoda cennego czasu .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości