XLIV Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
mike77
Posty: 7
Rejestracja: 1 maja 2013, o 18:29

XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: mike77 »

Terminy XLIV OLIMPIADY BIOLOGICZNA 2014/15

zawody I stopnia (szkolne) - do 4 października 2014 r.
zawody II stopnia (okręgowe) - 24 stycznia 2015 r.
zawody III stopnia (centralne) - 25, 26, 27 kwietnia 2015 r.

Dziwię się nie tylko tak wczesnemu terminowi nadsyłania prac, a również ciszy jaka panuje na niecały miesiąc przed oddaniem prac. Czy u Was także się przestraszyli magicznego progu 600 os?
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 62
Rejestracja: 25 mar 2014, o 16:23

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Willson »

Hahaha

U mnie to było tak, że wpadła Pani biolożka i przekazała, że prace mamy jej przekazać do poniedziałku czyli za niecałe 5 dni (poniedziałek) a my wszyscy w śmiech bo prace wciąż są na etapie tworzenia. Ze wszystkich w klasie to chyba ja mam najlepiej bo już zrobiłem prawie 2 strony z 6 sześciu co ma być, a i jeszcze stworzenie wykresów z słupkami błędów mam do stworzenia także piątek/sobota/niedziela od rana do wieczora trza robić - nie ma że boli

Gorzej z wiedzą, bo na razie przerobiłem sobie dopiero 1 tom, a zostały jeszcze dwa p Obliczyłem sobie, że do olimpiady mamy jeszcze ok. 140 dni więc jak będę robił 1 temat dziennie to się wyrobię, a w grudniu mamy jeszcze święta to może i nawet po 2 na dzień, tylko ciekawe ile mi w głowie z tego zostanie. Także do poniedziałku praca badawcza jako priorytet, a potem.? Chyba nauka? Zobaczymy jak to jeszcze będzie. Także zapierniczać będzie trzeba dość konkretnie. A wy jak tam?
Akinom124
Posty: 29
Rejestracja: 6 mar 2013, o 17:37

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Akinom124 »

Moja praca już skończona i wysłana do nauczycielki, zobaczymy co powie. Ogólnie jestem z niej zadowolona. Etap szkolny faktycznie dużo wcześniej niż w tamtym roku, ale może za to prace będą wcześniej sprawdzone i szybciej będzie wiadomo, kto dostał się do kręgu
W każdym bądź razie trzeba rozpocząć solidne przygotowania wiedzowe. Zaczynam on serii Lewińskiego- POLECAM!
remiczyzna
Posty: 34
Rejestracja: 15 lip 2014, o 07:13

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: remiczyzna »

Z której klasy jesteście i jak daleko powtórki zaszły? Co musicie jeszcze przerobić przed styczniem? ja druga klasa, to co pozostało to kilka układów człowieka, ewolucja, od nagonasiennych w góre i od nicieni w górę, bardzo polecam Danowskiego

Akinom124
Posty: 29
Rejestracja: 6 mar 2013, o 17:37

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Akinom124 »

Podkarpacie- są już wyniki! Udało się , a jak u was?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Łoł, super macie, że podkręcili tempo ze sprawdzaniem, bo w zeszłym do połowy grudnia tkwiliśmy w niepewności, czy uczyć się do ob czy trzaskać zadanka maturalne P .
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Razar »

Ja wyników jeszcze nie mam. Szkoda Te oczekiwanie jest strasznie stresujące. Trzymajcie za mnie kciuki Jestem z W-M.
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: grysiiia »

Ja też już mam, małopolskie Udało się

No to teraz maraton
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

No to teraz tylko pozostaje przygotować się maksymalnie dobrze do okręgu
Akinom124
Posty: 29
Rejestracja: 6 mar 2013, o 17:37

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Akinom124 »

Dokładnie. teraz trzeba brać się do roboty, ale naprawdę zdziwiłam się, że tak szybko to ocenili. Lepiej dla nas mamy naprawdę sporo czasu (chociaż z drugiej strony ile by go nie było, to i tak będzie się wydawało, że jest go za mało )
biologiamylife
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2013, o 21:24

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: biologiamylife »

Województwo małopolskie, jaki jest próg punktowy?

Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: grysiiia »

Nie wiem, ale mając 47 pkt to chyba nie ma o co się martwić
maxictbg
Posty: 14
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 22:12

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: maxictbg »

Podkarpacie sie melduje 49/50
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości