Medycyna bez fizyki?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
EdyŚka*

Medycyna bez fizyki?

Post autor: EdyŚka* »

Witam
Chciałam spytać czy ktoś jeszcze słyszał o tym, że od przyszłego roku w rekrutacji na medycyne ma nie być fizyki we wszystkich uczelniach? Ja wiem, że to może zbyt optymistyczne plotki, ale nigdy nie wiadomo

Pozdrawiam
Z góry wdzięczna EdyŚka*
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Anex »

W tym roku w Warszawie jest fizyka, ale podstawowa. Wydaje mi się, że kiedy wejdzie matematyka to zlikwidują fizyke, ale do tego trzeba poczekać.
denat
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2007, o 15:46

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: denat »

Ja jestem rocznik 89 czyli zdaje jeszcze zarok bez matmy i zapewne jeszcze nie bedzie fiza zniesiona ale moze od 90 juz tak. W koncu matma obowiazkowa to nie przelewki
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: arek(z) »

Wg mnie zniesienie fizyki odejmie kierunkowi lekarskiemu ten swoisty prestiż. Fakt, że wymagaja od Ciebie fizyki sprawia, że dostają się tam tylko ci, którzy potrafią przyswoić ogromną ilość wiedzy i efektywnie ją wykorzystać. Po prostu jeśli będzie mniej materiału do opanowania to dostaną się tam mniej wszechstronni ludzie. Może nie będzie o wiele łatwiej sie dostać, bo trzeba będzie mieć naprawdę nieźle napisaną biol i chem, no ale znaczne ograniczenie koniecznych do opanowania zagadnień zrobi swoje.
Iris
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2007, o 18:13

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Iris »

Ale rocznik 90 (mój) już nie bedzie pisał matmy obowiązkowo według naszego misistra, choć nie wiadomo- to wszystko może się jeszcze sto razy zmienić.
spokoona
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2007, o 11:10

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: spokoona »

i tak bedzie cięzko na takich studiach, jak ci dadzą do nauki tyle fizyki to ciekawe czy zdasz egzaminy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Medycyna Lwów »

niewiem czy sie zainteresowalas programem studiów medycznych - nie ma czytsej fizyki tylko jest BIOFIZYKA - a w niej, np. promieniwoanie ciała doskonale czarnego, lepkość cieczy itp tylko te dizdziny przydatne w praktyce. I jest tylko na II roku na więksozsci więc aż tyle reletywnie nauki z tego nie ma.
EdyŚka*

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: EdyŚka* »

Kaamil pisze:niewiem czy sie zainteresowalas programem studiów medycznych - nie ma czytsej fizyki tylko jest BIOFIZYKA - a w niej, np. promieniwoanie ciała doskonale czarnego, lepkość cieczy itp tylko te dizdziny przydatne w praktyce. I jest tylko na II roku na więksozsci więc aż tyle reletywnie nauki z tego nie ma.
Tak wiem o tym, ale mnie interesuje bardziej obowiązek zdawania fizyki na maturze. Bo nie wiem czy poświęcając czas na nauke fizyki moglabym się lepiej przyłożyć do innego przedmiotu.
arek(z) pisze:Wg mnie zniesienie fizyki odejmie kierunkowi lekarskiemu ten swoisty prestiż. Fakt, że wymagaja od Ciebie fizyki sprawia, że dostają się tam tylko ci, którzy potrafią przyswoić ogromną ilość wiedzy i efektywnie ją wykorzystać. Po prostu jeśli będzie mniej materiału do opanowania to dostaną się tam mniej wszechstronni ludzie. Może nie będzie o wiele łatwiej sie dostać, bo trzeba będzie mieć naprawdę nieźle napisaną biol i chem, no ale znaczne ograniczenie koniecznych do opanowania zagadnień zrobi swoje.
Był kiedyś już taki temat
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Medycyna Lwów »

raczej fizyki nie zniosą chyba że moga zastąpić matematyką - wg mnie ucz sie systematycznie fizyki bo potem jakby co zawswze bedizesz miaął mniej barkjów. Wg mnie nie am nic gorszego jak zaczynac w sumie od 0 naukę do jakiegoś przedmiotu na maturze od wrzesnia 3 kalsy, bo to czetso konczy sie nietstey porażką
abc

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: abc »

w Poznaniu nie trzeba zdawac fizyki.
Mati

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Mati »

MoŻe w Poznaniu nie trzeba fizy ale za to jest pełno kandydatów a biole i chemie mają min na 90 proc. Czyli jest tylko jedna akademia bez fizy- Poznań:(
Gosia_

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Gosia_ »

Mozna było miec mniej niŻ 90% z biologii i chemii. W Poznaniu w zeszłym roku mimimalna ilość punktów (juz ostateczna-u osób drugiej liście rankingowej) na kierunku lekarskim wynosiła 166 punktów. Czyli mozna było mieć po 83% :)
Mati

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Mati »

Dzieki Gosiu, uspokoilaś mnie troche )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości