Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
bartek14830
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:57

Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: bartek14830 »

Witam
Mam pytanie. Pisałem maturę w 2012 roku. Chciałbym w maju 2015 roku zdawać przedmiot którego jeszcze nie pisałem na maturze i jeden chciałbym poprawić (zdałem go wcześniej ale chciałbym mieć lepszy wynik) po liceum.
Nie wiem jaką deklaracje mam złożyć i mimo iż szukałem w google po różnych stronach oke, cke nie znalazłem jasnej informacji.

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką deklarację mam złożyć o poprawę matury czy jej pisanie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: distinguished »

O poprawę matury. Wpisujesz przedmioty jakie piszesz i tam jest pole do wypełnienia podwyższam wynik albo piszę pierwszy raz z tego co pamiętam i wybierasz co i jak.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: randomlogin »

Nie do konca rozumiem. To jest ta sama deklaracja, niezaleznie od tego czy pisales wczesniej czy nie, o ile tylko skonczyles szkole w roku innym niz biezacy.

Deklaracja (L_1b) dla absolwenta liceum, który ukończył szkołę w latach 2004/2005-2013/2014 i przystępuje do egzaminu maturalnego po raz pierwszy albo deklaruje podwyższanie wyników lub przystąpienie do egzaminu z nowych przedmiotów oraz osoby, która ukończyła liceum ogólnokształcące na podstawie egzaminów eksternistycznych.
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: distinguished »

Tutaj masz deklaracje. Dla Ciebie L 1b, wszystko jest wyjaśnione.

Kod: Zaznacz cały

oke.krakow.pl/inf/article.php?story=20140905141551413
Jeśli nie wiesz jak wypełnić to daj znać.
bartek14830
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:57

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: bartek14830 »

Dzięki wielkie za pomoc
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: black-cat »

Z tego co zauważyłam to troszkę się ta deklaracja różni od chociażby ubiegłorocznej, bo kojarzę, że w zeszłym roku wpisywało się właśnie deklaruję nowy przedmiot lub podwyższam wynik (czy jakoś tak) a w tej wystarczy wpisać tylko przedmiot i poziom. Czy mi się tylko wydaje?:)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: distinguished »

black-cat, rzeczywiście zmieniła się forma, ale sens pozostał ten sam.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: black-cat »

distinguished pisze:black-cat, rzeczywiście zmieniła się forma, ale sens pozostał ten sam.
Czyli wystarczy jedynie wpisać przedmiot i poziom, tak?

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie, jak już wielokrotnie tu pisaliście, osoby, które będą podwyższać wynik piszą po starych zasadach, a te, które deklarują nowy przedmiot- po nowych. To skoro nie ma rubryki na wpisanie deklaruję nowy przedmiot"/ podwyższam wynik to skąd będzie wiadomo po jakich zasadach tą maturę będzie się pisało? Pytałam w szkole i jeszcze nie wiedzą po jakich zasadach będę pisać tą maturę / Według tego co piszecie i tego, co czytałam- piszę po starych zasadach (w tym roku pisałam pierwszy raz biol i chem i chciałabym w 2015 podwyższyć wynik). Ale kurcze, szkoda, że w szkołach tego nie wiedzą
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: distinguished »

Cytuję (.)którzy w roku szkolnym 2014/2015 chcieliby przystąpić do egzaminu maturalnego:

po raz pierwszy albo
po raz kolejny, aby: (a) zdać egzamin z niezdanego wcześniej przedmiotu albo (b) podwyższyć wynik z przedmiotu, z którego wcześniej zdawali egzamin, albo (c) zdać egzamin z kolejnego przedmiotu dodatkowego,

przystępują do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015 zgodnie z przepisami obowiązującymi w roku szkolnym 2013/2014
."
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: black-cat »

distinguished pisze:Cytuję (.)którzy w roku szkolnym 2014/2015 chcieliby przystąpić do egzaminu maturalnego:

po raz pierwszy albo
po raz kolejny, aby: (a) zdać egzamin z niezdanego wcześniej przedmiotu albo (b) podwyższyć wynik z przedmiotu, z którego wcześniej zdawali egzamin, albo (c) zdać egzamin z kolejnego przedmiotu dodatkowego,

przystępują do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015 zgodnie z przepisami obowiązującymi w roku szkolnym 2013/2014
."
Dokładnie to samo czytałam:)
Czyli w takim razie (tak mi się wydaje) będą patrzeć w jakimś systemie czy ktoś pisał już maturę z danego przedmiotu i chce podwyższyć czy też ktoś będzie pisać dany przedmiot pierwszy raz. Zresztą muszą mieć chyba takie dane, bo jeżeli ktoś nie podwyższy wyniku to podobno aneksu nie przysyłają.
Wpisałam przedmiot i poziom. Mam nadzieję, że tyle wystarczy (oczywiście oprócz danych osobowych). No i tak jak wyżej pisaliście- uzupełniałam deklarację bodajże L_1b.
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: distinguished »

black-cat, wydaje mi się, że najważniejsze będzie to, że jest to absolwent z poprzednich lat i ma pisać na starych zasadach, to że pisze przedmiot pierwszy raz lub kolejny to widocznie sprawa drugorzędna. Aneksu nie przysyłają jeśli nie podwyższysz wyniku egzaminu.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: black-cat »

distinguished pisze:black-cat, wydaje mi się, że najważniejsze będzie to, że jest to absolwent z poprzednich lat i ma pisać na starych zasadach, to że pisze przedmiot pierwszy raz lub kolejny to widocznie sprawa drugorzędna. Aneksu nie przysyłają jeśli nie podwyższysz wyniku egzaminu.
No najwidoczniej tak, bo gdyby to nie była sprawa drugorzędna to pewnie umieściliby rubrykę na informację o podwyższaniu wyniku bądź pisaniu po raz pierwszy danego przedmiotu. Dzięki za odpowiedzi

Ja sobie zdaję sprawę, że będę pisać po starych zasadach, tylko szkoda w szkołach jeszcze tego nie wiedzą Trzeba się będzie za jakiś czas w szkole dopytać o to. Może do tego czasu się dowiedzą jak to jest z absolwentami podwyższającymi wynik:)
Kierunek lekarski :)
mehua
Posty: 61
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:18

Re: Matura - deklaracja o pisanie czy o poprawę?

Post autor: mehua »

Ja z kolei miałam problem dzisiaj z panią z sekretariatu. mimo, że wiem, że będę pisała niemiecki rozszerzony na starych zasadach (bo pisałam go w 2013 na podstawie), to niestety pani twierdzi, że to potem w systemie oke nie wejdzie i mam się dowiadywać w styczniu -_- i że powinnam wpisać podstawowy, z czego wynika, że mogłabym pisać jedynie podstawę, bo podstawę pisałam rok temu, no komediagt. dodatkowo poprawiam angielski rozszerzony, więc według toku myślenia tej pani, powinnam chyba dwie deklaracje złożyć. Boże, ci ludzie w administracjach wiedzą mniej ode mnie, studenta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości