Program studiów na różnych kierunkach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pumpumek
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 07:59

Program studiów na różnych kierunkach

Post autor: pumpumek »

Witam
W tym roku skopałam trochę maturę z chemii, dlatego też złożyłam papiery na analitykę medyczną. Porównywałam mój plan zajęć z planem kierunku lekarskiego i z pewnym zadowoleniem odkryłam, że mamy anatomię i histologię i to z niemałą liczbą godzin. Stąd moje pytanie: Czy program tych przedmiotów rzeczywiście się pokrywa? i jeżeli daj boże jakimś cudem udałoby mi się je zaliczyć, a do tego podwyższyć wynik z tej durnej chemii, to czy musiałabym w przyszłym roku, będąc już na lekarskim zdawać je jeszcze raz?
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Program studiów na różnych kierunkach

Post autor: xavier »

Będziesz musiała robić te przedmioty jeszcze raz, ponieważ zakres materiału bardzo się różni
pumpumek
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 07:59

Re: Program studiów na różnych kierunkach

Post autor: pumpumek »

gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Program studiów na różnych kierunkach

Post autor: Mårran »

Co ma sprawiedliwość do tego? Materiał jest inny, to trzeba zrobić to, czego wymagają.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Program studiów na różnych kierunkach

Post autor: Stalowy »

pumpumek, zakres wiedzy wymaganej z anatomii i histologii na analityce w porównaniu do tej na medycynie drastycznie się różni. Liczba godzin nie ma tu absolutnie nic do rzeczy jeżeli merytoryczność nie jest na tym samym poziomie.
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Program studiów na różnych kierunkach

Post autor: xavier »

Aż z ciekawości sprawdziłem
Analityka - 60h
Lekarski - 208h
prawie tyle samo
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Program studiów na różnych kierunkach

Post autor: Epsilon »

Anatomii na leku jest sporo, nie tylko pod względem liczby godzin, co pod względem ilości materiału przerabianego na zajęciach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości